Ümit Efekan

Doğum Tarihi 20 Ağustos 1953
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Gedikpaşa Lisesi

Biyografisi


20 Ağustos 1953 İstanbul doğumlu olan Ümit Efekan, Gedikpaşa Lisesi mezunudur. 2005 yılında hayatını kaybeden oyuncu Efgan Efekan'nın kardeşidir. Yönetmenliğe 1977 yılında Müjde Ar'ın baş rolünde ol duğu Tokat filmi ile başlamıştır. Genellikle konusu dram, arabesk olan filmleri yöneten Efekan, "Halkalı Köle", "Darbe", "Bu Devrin Kadını", "Madde 438", "Acı Dünya", "Fırtına Gönüller" gibi toplumsal filmleri vardır. Özel televizyon kanallarının yaygınlaşmasının ardından televizyon dizileri de çeken Efekan, Benim İçin Ağlama", "Böyle mi Olacaktı?, "Bize Ne Oldu", "Kırık Ayna", "Yıkılmadım" gibi dizilerde yönetmenlik yaptı. Adnan Şenses'in son albümü "Adnan Şenses Bir Efsanedir"in "Bekleyemedin mi" şarkısına çekilen klibin yönetmenliğini yaptı

Yönetmen (75)

Senaryo (8)

Oyuncu (3)

Son Yorumlar (10)

yeşilçam1987 27 Mart 2018 18:21:37

8

ilyas salmanla çektiği filmleri çok seviyorum.tarihi filmler hariç her türden film çekmiş ama en önemlisi güzel filmler çekmiştir.emrahla çektiği vurmayın filmide çok iyidir..uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum..

murat1984 10 Ocak 2017 16:33:17

İyi bir yönetmendir.Özellikle komedi de daha başarılıdır.1949 istanbul doğumludur.bu bilgi doğrudur.katıldığı bir sinema programında kendi söylerken denk gelmiştim.gün ay yıldan emin değilim sadece 1949 doğumluyum demişti.20 ağustos doğru olabilir.

performer avatar performer 28 Eylül 2016 23:17:35

8

abi geçenlerde sermin hürmeriç ve mazlum kiper'in konuk olduğu bölümü izledim sinirden saçımı başımı yolacaktım. yıllarca dublaj yapmış olan ve yeşilçam filmlerinde de sesi olan sermin hürmeriç'in gözlerinin içine baka baka mazlum kiper ile dublaj mu habbeti yaptılar tamam suna yıldızoğlu'na birşey demiyorum anlamaz bu konulardan ama mazlum kiper neden sermin de dublaj sanatçısıydı gibi bir laf etmedi, yüksek ihtimal o da bilmiyor...ne acı ve ne nankör bir meslek şu dublaj sanatçılığı...bu yazıyı okuyup bilmeyenler için söyleyeyim, youtube dan bakabilirler sermin hürmeriç'in en bilinen dublajı şener şen'in aşık oldum filminde şehnaz dilan'a yaptığı o muhteşem dublajdır.

Yandex.Metrica