Ward Greene

Ölüm Tarihi 22 Ocak 1956
Ölüm Yeri Havana, Küba

Biyografisi

Ward Greene, gazeteci, oyun yazarı ve romancı, 1893 yılında Kuzey Carolina Ashville'de doğdu, Atlanta'da büyüdü ve 22 Ocak 1956'da Havana'da öldü. William Randolph Hearst ve Sylvan S. Byck, kollarında n iki tanesi vardı . Tennessee'de Güney Üniversitesi'ne girdikten sonra gazetecilik mesleğine 1913'de Atlanta (Ga.) Dergisi'nde muhabir olarak başladı, kısa süre NY Herald-Tribune'de çalıştı ve 1920'de King Features Syndicate'e katıldı. King Features'in genel editörü oldu.

Yazar Mel Heimer, Greene'in KFS'de ofisinde kurulan yeni bir interkom kurulduğu gününü hatırladı. "Alt editörü çağırdı ve" Dinle "dedi; ardından Dixie'nin ahenk üzerine ayeti ve koroyu çaldı." Greene Yazar William Seabrook'un hayatına dayanan şiddetle karşı karşıya kalan, sarhoş bir çizgi romancı şarkıcının hikayesini Cora Potts, Deep South, Death in the Deep, Route 28, Weep No More ve Ride the Nightmare'i yazdı. Deep South'deki Ölüm, Theodore Dreiser'in Amerikan Trajedisi ile kıyaslandı ve Mervyn LeRoy'un aktris Gloria Dickson'la yönettiği Unutulmayacakları Filmini çekti.

Ward Greene ve Alex Raymond, Raymond'un dedektif şeridi Rip Kirby'nin hikayelerini yazdı. Sonuçta Greene'in en büyük yaratımı, 1954'te Walt Disney tarafından ölümsüzleştirilen ve 2 Ocak 1955'te popüler bir çizgi roman olan Scamp olarak bırakılan Lady and the Tramp kitabıydı. The Scamp şeridi, Aralık ve 1977 yıllarına kadar günlük ve pazar günleri koştu.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica