Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Zuhal Aktan

Zuhal Aktan

Doğum Yeri : Merzifon, Amasya

Doğum Tarihi : 10 Ekim 1950

Hakkında : - «10 Ekim 1950'de Merzifon'da doğdum ama nüfus kağıdımı İstanbul'dan almışlar. Zaten benim nüfus kaydım biraz karışıktır. Öyle ya, doğum yerim Merzifon, ama nüfus kağıdıma göre ben İstanbullu'yum. ikinci karışıklığı biraz sonra, yeri gelince anlatırım. Babamın adı Zülkarneyn. Ne demek bilmiyorum ama eski bir Türk adıymış Zülkarneyn. Annemin adı ise Melahat. Babam halen Eskişehir'de. Kendisi hava albayıdır. Annem ise ev kadını. Lise mezunu. Meral adlı 18 yaşında bir kız kardeşim var. Babamın mesleği dolayısıyla ilkokulu birçok okulda okudum. Diplomamı Konya Karma İlkokulu'ndan aldım, ortaokula Konya'da başladım, Eskişehir Atatürk Lisesi'nden mezun oldum. Sonra istanbul'a geldik. Halen Özel Diş Hekimliği Yüksek Okulu'nun üçüncü sınıfında öğrenciyim» - «Sahi size onu anlatmayı unuttum. Geçen yıl nisan ayında yapılan güzellik yarışmasına katıldım ve Türkiye Güzeli seçildim. Aynı yıl Haziran ayında Miami'de yapılan Dünya Güzeli Yarışması'na katılacaktım, ama bir mesele çıktı. Biliyorsunuz. Amerika'da reşit olma yaşı 21. oysa ben 18 yaşındaydım. Yadellerde güçlükle karşılaşmayım diye mahkeme kararıyla doğum tarihimi 1947 yaptırttım.» Kaynak; 04-10-1969 tarihli İlk Ropörtajından alıntı.silvester

12 Haziran 2018 08:04

Geçenlerde ablasıyla facede görüştüm.Maalesef Zuhal Aktan ı yakın bir geçmişte kaybetmişiz.Bende inanamadım ama maalesef gerçek.Mezarı Muğla 'ya bağlı bir tatil beldesinde.Mekanı cennet olsun.Tescilli bir güzeldi ve iyi sanatçıydı.........Silvester.

Cevap Yaz

MAVİ GÖZ

11 Haziran 2016 12:45

sinemayı erken bırakmış oyuncularımızdan güzel ve iyi filmleri var filmlerini beğenmişimdir

Cevap Yaz

sinemaadamı

16 Şubat 2016 19:24

hep kaliteli filmlerde dev oyuncularla oynamış. savulun battal gazi geliyor filminde izebella , yarım kalan saadette jale , tarkan marsın kılıcında bilge cüneyt arkın, murat soydan, kartal tibet, ayhan ışık ve daha biçok ünlü oyuncuyla en az 50 film çekmiştir. çok başarılı olduğunu düşünüyorum. kendisine hem nevin akkaya , jeyan mahfi tözüm hemde alev koral gülen kıpçak sesleri iyi gidiyor. tebrikler zuhal . gözleriyle rol yapabilen değeri bilinmemiş bir aktris.

Cevap Yaz

beyzacetin

18 Mart 2013 16:20

Güzel ve farklı bir yüz. İyi bir oyuncu. Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

delikadir39

3 Mayıs 2011 12:51

Öldüğü yazıyor.Öldüyse Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

Loverman

6 Haziran 2010 15:03

yarım kalan saadet de çok iyi kalpli bir oyuncuyu canlandırmış. sağ üstte gelinlikli resmi o filmden. fena bir oyuncu değil.

Cevap Yaz

Alın yazısı

29 Mart 2009 13:26

Yarım Kalan Saadet ' Filminden Hatırlanır ' Masum güzel yüzlü bir türk sineması Oyuncusuydu...

Cevap Yaz

periL

6 Mayıs 2008 20:27

gerçentende döneminin zarif güzellerindendir ve pek az yapımda rol almıştır.hayret edilecek birşey.

Cevap Yaz

emrahcakmak

3 Ekim 2007 18:47

dönemin en güzel ve en basarılı oyuncularından

Cevap Yaz

nedim yıldız

14 Aralık 2006 13:02

türk sinemasına gelmiş güzel,hanımefendi tavrıyla kendine yer edinmiş ,yirmi kusur film çevirmesine rağmen iyi bir oyuncuydu...ölünceye kadar,kader bağlayınca,yarım kalan saadet,sevmek ve ölmek zamanı ,silah ve namus iyi filmleri arasındadır...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica