Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cem Yılmaz (Cem Yılmaz)

Cem Yılmaz

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 23 Nisan 1973

Eğitim : Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü

Hakkında : Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde okurken Leman Dergisinde karikatür çalışmalarına başladı. İlk stand-up gösterisini Leman Kültür'de, 1995'in Ağustos ayında gerçekleştirdi. 1995 Aralık'tan itibaren de Beşiktaş Kültür Merkezi bünyesi altında gösterilerine devam etmektedir. 2001 yılı sonuna kadar toplam gösteri sayısı 1200'ün üzerinde olup, bunların hemen hepsi kapalı gişe oynayarak, kırılması güç bir rekorun da sahibi olmuştur. Türkiye'nin birçok ilinde sahnelediği gösterisini aynı zamanda Avrupa'nın önde gelen şehirlerinde ve de Amerika Birleşik Devletlerinde yine aynı başarı ile sahneye koymuştur. Leman Dergisi'nde yayınlanan çalışmalarını "Karikatürler" isimli kitabında yayınladı. 1998 yılında Ömer Vargı'nın yönettiği "Herşey Çok Güzel Olacak" isimli sinema filminde Mazhar Alanson ile başrolü paylaştı. Bu filmi Türkiye ve Avrupa'da yaklaşık 1,800,000 kişi izledi. Reklam dünyasında da adından söz ettiren sanatçı , "Panasonic" reklamlarının radyo spotlarıyla iki yıl üst üste Kristal Elma ödülüne layık görüldü. Bu firmanın TV filmlerinin yanı sıra "Mavi Jeans" reklamlarında da oynamıştır. 2000 yılının Ocak ayından sonra gösterileri Star TV tarafından yayınlanmakta olup bunları "Gösteri" adlı kasette de Bay Müzik ile piyasaya sürmüştür. Askerlik görevini Temmuz 2001'de tamamlayan Cem Yılmaz, gösterilerine devam etmektedir.Sinemakralı1

25 Mart 2020 02:01

Cem yılmaz malesef düşüşte bence bu karakomik filmlere son vermeli yeniden eski tarz filmlere dönmeli magazinde çok yer alıyor ve siyasete bulaşması da yanlış bir an önce kendine bir çeki düzen vermesi gerek.

Cevap Yaz

canilecanan

4 Kasım 2019 18:44

Aniden reklamlarda Cem Yılmaz'a denk geldiğimde bir durup düşünme ihtiyacı hissediyorum, "Acaba bu hangi markanın reklamıydı?" diye... Bugüne kadar oynadığı dizi halindeki reklam filmlerini saymaya çalışalım: Panasonic, Telsim, Doritos, Opet, Avea, uzunca bir süre Türk Telekom... İş Bankası, Pepsi ve Axess de eklendi zamanla listeye... Bence yüzünü bu kadar eskitmemeliydi, hele de televizyondan uzak durup gerçekten sinemada isim yapmaya çalışan ve bu konuda ısrarcı olan biri. Maalesef ülkemizde bu gibi, Amerika'da bile örneğini göremeyeceğiniz çok temel şeyler boşlandığından ötürü, sinema büyük yara alıyor. Çünkü oyun kurallarına göre oynanmıyor ve üstümüze çöküyor.

Cevap Yaz

saciitt22

31 Ekim 2019 11:08

sinemada dram türüne başlamalı komedi olarak bitti

Cevap Yaz

Ali_Alamuti

12 Ağustos 2019 20:44

Espri tarzı bana göre değil maalesef. Ancak, hokkabaz da beğendim.

Cevap Yaz

saciitt22

31 Ekim 2019 11:06

Aynen

SarpBayhan

17 Kasım 2018 16:09

Cem Yılmaz başarılı bir komedyen başarılı bir aktör. Filmlerini severim Her Şey Çok Güzel Olacak, Hokkabaz, İftarlık Gazoz filmleri sadece komedi filmi değil aynı zamanda içinde duygusal ögeler de bulunduran başarılı yapımlardır. Konuk oyuncu olarak yer aldığı diziler haricinde kendisinin başrolde oynadığı bir komedi dizisi olmaması şaşırtıcı yoksa Cem Yılmaz gibi bir komedyenin oynadığı diziyi eminim tüm kanallar yayınlamak için birbiriyle yarışırdı. Bilmiyorum sadece tahmin yürütüyorum ama sanırım dizi çekmeyi kendi istemiyor yoksa tüm yapımcılar Cem Yılmaz ile sitcom çekmeyi isterler. Bence başarılı bir cast ile birlikte güzel bir komedi dizisi çekmeli diye düşünüyorum.

Cevap Yaz

truer

17 Eylül 2018 10:40

Sadri Alışık ile ilgili düşüncelerini bilmiyorum takip etmedim eminimgüzeldir. Ben her nedense eskiden daha az severdim belki diyeceğim sonraları daha çok sevdiğim bir oyuncu. Senaryolarının ve oyunculuğunun aşırı basit ve tekrar olduğunu düşünmüyorum. Her geçen sene daha çok çalışan ve üstüne katan oyuncu oldu büyüdü. Eskiden zengin havalı denilebilirdi belki çok para lafı ederdi şimdi onlar biraz geride kaldı. Filmlerinde eskiden insanların önem verdiği ahlak anlayışına da vurgu yaptığı var eski sanatçılarla farklı rolleri çıkardığıda var sadece komedi değil.

Cevap Yaz

ugurvural

25 Aralık 2017 23:04

en iyi filmi hokkabazdır onun dışında ne yazık ki abartılmış bir balondan fazlası değildir........

Cevap Yaz

vatansever10

23 Mayıs 2016 14:32

Oyunculuk olarak en beğendiğim performansı vizontelede ki Fikri karakteridir.Gerçekten çok güzel performans sergilemiştir. Diger filmlerinde ise bu tadı alamadım.Senaryo işinde pek fazla başarılı olduğunu düşünmüyorum.

Cevap Yaz

dustinhoffmen

12 Ekim 2015 17:46

Ne kendisini, ne filmlerini ne de gösterilerini sevmem.Komik değil 1/10

Cevap Yaz

şabanoviç

10 Ağustos 2015 19:29

bana fazla havalı geliyor artık başkalarının projelerindede yer almalı

Cevap Yaz
Yandex.Metrica