Cem Yılmaz

Gerçek Adı Cem Yılmaz
Doğum Tarihi 23 Nisan 1973
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü

Biyografisi

Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde okurken Leman Dergisinde karikatür çalışmalarına başladı. İlk stand-up gösterisini Leman Kültür'de, 1995'in Ağustos ayında gerçekleştirdi. 1995 Aral ık'tan itibaren de Beşiktaş Kültür Merkezi bünyesi altında gösterilerine devam etmektedir. 2001 yılı sonuna kadar toplam gösteri sayısı 1200'ün üzerinde olup, bunların hemen hepsi kapalı gişe oynayarak, kırılması güç bir rekorun da sahibi olmuştur. Türkiye'nin birçok ilinde sahnelediği gösterisini aynı zamanda Avrupa'nın önde gelen şehirlerinde ve de Amerika Birleşik Devletlerinde yine aynı başarı ile sahneye koymuştur. Leman Dergisi'nde yayınlanan çalışmalarını "Karikatürler" isimli kitabında yayınladı. 1998 yılında Ömer Vargı'nın yönettiği "Herşey Çok Güzel Olacak" isimli sinema filminde Mazhar Alanson ile başrolü paylaştı. Bu filmi Türkiye ve Avrupa'da yaklaşık 1,800,000 kişi izledi. Reklam dünyasında da adından söz ettiren sanatçı , "Panasonic" reklamlarının radyo spotlarıyla iki yıl üst üste Kristal Elma ödülüne layık görüldü. Bu firmanın TV filmlerinin yanı sıra "Mavi Jeans" reklamlarında da oynamıştır. 2000 yılının Ocak ayından sonra gösterileri Star TV tarafından yayınlanmakta olup bunları "Gösteri" adlı kasette de Bay Müzik ile piyasaya sürmüştür. Askerlik görevini Temmuz 2001'de tamamlayan Cem Yılmaz, gösterilerine devam etmektedir.

Yönetmen (5)

Senaryo (10)

Yapımcı (7)

Oyuncu (29)

Son Yorumlar (69)

truer 17 Eylül 2018 10:40:01

Sadri Alışık ile ilgili düşüncelerini bilmiyorum takip etmedim eminimgüzeldir. Ben her nedense eskiden daha az severdim belki diyeceğim sonraları daha çok sevdiğim bir oyuncu. Senaryolarının ve oyunculuğunun aşırı basit ve tekrar olduğunu düşünmüyoru m. Her geçen sene daha çok çalışan ve üstüne katan oyuncu oldu büyüdü. Eskiden zengin havalı denilebilirdi belki çok para lafı ederdi şimdi onlar biraz geride kaldı. Filmlerinde eskiden insanların önem verdiği ahlak anlayışına da vurgu yaptığı var eski sanatçılarla farklı rolleri çıkardığıda var sadece komedi değil.

ugurvural avatar ugurvural 25 Aralık 2017 23:04:17

1

en iyi filmi hokkabazdır onun dışında ne yazık ki abartılmış bir balondan fazlası değildir........


vatansever10 avatar vatansever10 23 Mayıs 2016 14:32:50

7

Oyunculuk olarak en beğendiğim performansı vizontelede ki Fikri karakteridir.Gerçekten çok güzel performans sergilemiştir. Diger filmlerinde ise bu tadı alamadım.Senaryo işinde pek fazla başarılı olduğunu düşünmüyorum.

Yandex.Metrica