Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Mehmet Aslantuğ

Mehmet Aslantuğ

Doğum Yeri : Samsun

Doğum Tarihi : 25 Eylül 1961

Eğitim : İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü

Hakkında : Kafkasya göçmeni, Adige, çiftçi bir ailenin 5. ve son çocuğu olarak doğdu. Dört kız kardeşi vardır. Babası Abzah, annesi Ubıh'tır. Babası 48 yaşındayken kalp rahatsızlığından öldü. Babası öldüğünde 4 yaşındaydı. İlköğretim ve Lise eğitimini Samsun da tamamladı. Oyunculuğa amatör olarak ve tümü öğrencilik yıllarında olmak üzere Tiyatro da, Deneme Sahneleri'nde; profesyonel oyunculuğa ise, 1985 yılında, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi / İşletme eğitimini bırakarak başladı. 1993 yılında Detay Film'i kurdu. Arzum Onan'la evli. Can adında bir oğlu var.KartalTibetTutkunu

18 Şubat 2019 02:30

Oyunu sesiyle bütünleşen. Sanatçı aile yapısı ile yıllarca örnekte bir sanatçı olduğu yadsınmaz gerçek. Kendisini dizilerden çok sinema filmin de izlemeyi tercih ederdim

Cevap Yaz

Kaptan34

13 Mart 2017 17:55

Sıcak saatler hırsız yengeç sepeti ve bir istanbul masalı dizilerinde çok beğendim arzum onan inanılmaz yakışıyorlar

Cevap Yaz

bltszlk

13 Mayıs 2016 22:54

Dizilerin efsane oyuncusu Mehmet Aslantuğ Kördüğüm dizisiyle Enver Bey karakteriyle diziye geri dönüyor.Bakalım diziye nasıl etkili olacak.

Cevap Yaz

Kleberson

26 Ocak 2016 18:00

siradan ve donuk bir oyunculugu var kendisinin pek basarili buldugum biri degil kendisi

Cevap Yaz

sinemaadamı

19 Ocak 2016 20:19

büyük bir oyuncuydu.sıcak saatler ve yeni bir yıldız adlı yapımlarda oyunculuğunu kanıtlamıştır.eşi zeynep hanımda çok iyi bir oyuncuydu bence.

Cevap Yaz

Mansuryıldırım

20 Ocak 2016 00:33

Sevgili sinemaadamı mehmet aslantuğ arzum onan ile evlendi hala evliler zeynep tokuş ile hiç evlenmedi.

Yeşilcamavi

31 Ağustos 2014 15:25

Beyfendi bir adam başarılı bir oyuncu ee karizmatik de. Ama neden oynadığı diziler yayından kaldırılıyor. Yanlış seçim mi yapıyor acaba?

Cevap Yaz

portiangel

17 Nisan 2013 15:53

Cüneyt Arkın dan sonra en büyük çocukluk aşkımdı.çok sewerim çokk.

Cevap Yaz

beyazambak

2 Mart 2013 23:25

Hem karizmatik hem de iyi bir oyuncu.. Daha ne olsun:)

Cevap Yaz

zeytinc

24 Şubat 2013 20:55

mehmet aslantuğun oyunculuk serüveni, 1961 yılında doğduğu Samsun'un Terme ilçesinde başlar. Ortaokulda amatör olarak başladığı tiyatro onu oldukça etkiler ve tiyatro okumak için konservatuvar sınavlarına girer. Hayatta ilk hayal kırıklığını sınavları kazanamadığı için değil ama hak etmediği halde sınav kazandırılan öğrencileri gördüğünde yaşar. Orta son döneminde hayatla ilgili ilk gerçekle böylece yüzyüze gelir. Özel ilişkiler, dirsek temasları, bazı insanların kollanıyor olmasının mantığını kavramakta güçlük çeker ve kavradığında da, bu haksızlığı içine sindiremez. Şahit olduğu bu ortam ve ilişkiler onun konservatuvar eğitimi isteğinden vazgeçmesine neden olur. Bu arada küçük arkadaş grubu, kendi imkânları ile devam ettirdikleri amatör tiyatro çalışmalarını, lise döneminde turnelere çıkmaya başlayacak kadar ilerletirler. Kendi ifadesiyle, hatırı sayılır köy yaşantısından, turne yüzünden ilk kez uzaklaşır. Daha sonra da askerliğin ardından işletme okumaya karar verir. Üniversite yıllarında tiyatroya amatör olarak devam eder. Oyuncu olma isteğine rağmen, olayların üzerine fazla gitmez ve kendiliğinden gelen bir teklifle bu isteğine kavuşur. "Ben kesin oyuncu olmak istiyordum. İşletme okuduğum yıllarda tamamen tesadüfen sinema yapan dostlarım sayesinde başladım sinemaya. Sinema ile birlikte üniversiteden ikinci sınıfta ayrıldım ve istanbul'a yerleştim. Şu an diziler var ama son dizi projesinden sonra kesin sinema filmi yapacağım. Yönetmenliği düşünüyorum. Kendi bireysel emeğim adına böyle bir çalışma yapmak istiyorum. Sinemanın büyülü elektriğini çok güzel ve çok özel buluyorum."

Cevap Yaz

lebkuchen

4 Kasım 2012 01:25

Mehmet Aslantug,benimde en cok begendigim aktörler arasinda yer alir.Ama Son dizisi Veda,yi ve ordaki dogalliktan uzak oyunculugunu sevmedim,yersiz yere tonlamalar ve vurgulamalar ile..Bir diziden cok sanki Tiyatro sahnesinde izliyormusum gibi bir his uyandirdi bende..Bence bir an önce eski haline dönmeli.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica