Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Gölgen Bengü (Gölgen Bengü)

Gölgen Bengü

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1955

Eğitim : NJIT de profesör

Hakkında :mmansuryıldırım

14 Haziran 2017 06:04

Gölgen bengü yetenekli bir oyuncuydu farklı bir tipi vardı oynadığı iki filmde de başarılıydı ama okuluna devam etmiş amerika da profesör olmuş doğrusunu yapmış zaten oyunculuğa devam etse de pek popüler olacağını sanmıyorum yinede iki popüler filmde yer aldığı için meraklı köfteci ve aslan bacanak filmleriyle hep hatırlanacak.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

21 Nisan 2012 01:13

Bence daha çok filmde oynamalıydı: Nilüfer KOÇYİĞİT Fatma KARANFİL Nilgün BUBİKOĞLU Meral ZEREN janr'ı bir oyunculuk yapısı ile sinemada çok iyi bi' yere gelirdi.. Gerçi Tıp alanında profesör olmak herkesin özlemi olan bir meslek. Oda ayrı bir gerçek. Oyuncu bağlamı, 5 puan verdiğim oyunculardan birisi de.

Cevap Yaz

silvester

22 Eylül 2011 16:39

Sevgili Gölgen in iki filminide defalarca izledim ve çok beğendim.Sanatı bırakması üzücü ama,akademik kariyer yapmasıda sevindiricidir.Ediz Hun her iki daldada başardı.Cüneyt Arkın,sadece sinemada kaldı.Gölgen Bengü de her iki dalda faaliyetini gösterebilir miydi neden olmasın ama,ABD de olunca Yeşilçam a uzak kaldı.Enazından,çokiyi bir yaşam sürüyor.Sevgi ve saygılar sunuyorum.......Silvester.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

16 Nisan 2010 17:37

Gerçekten iyi bir oyuncuydu 3 filmde oynamış fakat hafızalarda yer etmiştir daha sonra amerikaya yerleşmiş ve bir üniversitede profesör olmuştur ve sinemamız için bir onurdur bu olay uzun ömürler diliyorum

Cevap Yaz

MGUNAY

27 Ekim 2009 16:57

başarılı bir oyuncuydu meraklı köfteci ve aslan bacanak filmlerinde masum kız rolüyle herkezin dikkatini çekmişti. şimdiki hayatında başarılar

Cevap Yaz

Rufik

6 Haziran 2009 16:55

ben sadece bir filmini izledim oda Meraklı köfteciydi am 3 filmde oynamış ve şimdi amerikada professormüş

Cevap Yaz

erakman

31 Mayıs 2009 15:47

   sadece 2 filmini izledim ama 3 filmde rol almış.son derece duru güzelliği olan sempatik bir oyuncuydu.Türk sinemasının o yıllardaki yüzü olabilirdi.

Cevap Yaz

munzurunsenfonisi

14 Ocak 2009 23:02

Amerikada New Jersey's Science tecnology universitesinde profesör olması yeşilçam adına büyük onur. 

Cevap Yaz

kazuki

22 Aralık 2008 13:30

2 filmde oynamasına rağmen hem çok başarılı hemde çok güzel..oynadığı aslan bacanak ve meraklı köfteci filmleri ikiside güzel...abd de profesör olduğunu bu site aracığıyla öğrendim..bence en iyisini yapmış..hayatında başarılar..

Cevap Yaz

performer

4 Aralık 2008 23:38

tam bir türk güzeliydi. aynı harika değirmenci gibi kendine has güzelliği olan bir sanatçıydı. aslan bacanak filminde daha iyi oynamıştı. bilgen bengü ile kardeş olduğunu yeni öğrendim.  üniversitede prof. olmuş. ne güzel sinemada kalsaydı daha mı iyi olurdu. tabiki hayır. bu yeşilçam güzelim "melek ayberk" gibi dünya güzellerini yiyip bitirmedi mi? gölgen hanım'a hayatta başarılar. sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica