Holly Valance

Gerçek Adı Holly Rachel Vukadinoviç
Doğum Tarihi 11 Mayıs 1983
Doğum Yeri Melbourne, Avustralya

Biyografisi

Holly Rachel Vukadinović (Sırpça: Холи Рејчел Вукадиновић)(d. 11 Mayıs 1983, Melbourne) daha çok sahne adı Holly Valance ile tanınan Avustralyalı şarkıcı, model ve aktris.Yıl 1999'da ajansına, Avustra lya'nın uzun süredir yayınlanan dizilerinden biri olan "Neighbours" ("Komşular") için oyuncu arandığı telefonu geldiğinde Holly 16 yaşındaydı. Ajansı Holly'nin rol için mükemmel bir seçim olacağını düşünmekteydi. Bir kaç telefon görüşmesinden sonra Holly seçmelere gönderildi ve Felicity Scully rolüne seçildi.
Aldığı rolle birlikte çok çalışmaya başladı. Kısa bir süre sonra dizi için fedakârlık yapması gerektiğine karar veren Holly 11. sınıfta okulu bıraktı. Okulu bırakmasıyla ağırlık verdiği oyunculuk kariyeri hızla yükseldi ve üç yıl boyunca adından sıkca söz ettirdi. "Dead Or Alive" ("Ölü Yada Diri") filminde Christie
Ayrıca Holly Valance, Prison Break 1. ve 2. Sezonlarında oynamıştır.Prison Break de Rolü: Nika Volek, Holly Valance'ın canlandırdığı karakterdir.Nika Michael'in eski eşidir.Çek Cumhuriyeti vatandaşıdır. Michael, Nika ile banka soygunundan bir gün önce Nika'nın Amerikan vatandaşı olabilmesi için evlendi. Daha sonra Nika, Michael'a kaçış planında yardım etti.
Belli bir süre düzenli şekilde oyunculuğa devam eden Holly, 2002 de kontratını yenilememe kararı aldı. On üç yaşından beri ara ara çalıştığı ve en büyük isteği olan şarkıcılık kariyerine başlamak istiyordu.
İlk single'ı "Kiss Kiss"in sözleri ve müziği Tarkan'ın hit şarkısı "Şımarık" dan alıntıydı. Şarkı çok kısa sürede hit oldu. İngiltere, Avusturya listelerinde No 1. sıraya kadar yükselen şarkı diğer birçok Avrupa ülkesindede zirveyi zorlamayı başardı. Holly Valance'ın bu kadar çabuk ilgi odağı olmasının bir sebebi de cesur sahnelerin yer aldığı klip idi. "Kiss Kiss"in klibinde çıplak olarak dans ediyor ancak dans sahneleri ışıklar ile kapatılıyordu.
Holly'nin ikinci single'ı "Down Boy" aynı yıl müzik marketlerde idi. "Down Boy", ilk single'ı "Kiss Kiss" kadar başarılı olamamış olsa da İngiltere listelerinde 2., Avusturya listelerinde 3. sıraya kadar çıkmayı başardı. "Down Boy"u aynı yıl "Naughty Girl" single'ı takip etti. Son single'ından hemen sonra içinde "Down Boy", "Kiss Kiss" ve "Naughty Girl"de olmak üzere on beş şarkı bulunan "Footprints" ("Ayak İzleri") albümü 2002 bitmeden single'larının yanında yerini aldı.
Gene aynı yıl Birleşik Krallık'ın ünlü dergilerinden GQ tarafından "Yılın Kadını" ödülüne layık görüldü.
Takvimler 2003'ü gösterdiğinde "State Of Mind" albümü piyasadaydı. Gene aynı yıl albüm'e adınıda veren "State Of Mind", on iki şarkı ile müzik marketlerde yerini aldı. Single'ın İngiltere listelerinde 8, Avusturya listelerinde 14. sıraya kadar yükselmesine karşın albüm iki ülkedede listelere giremedi.

Oyuncu (7)

Son Yorumlar (4)

OzkanGulerer_1 avatar OzkanGulerer_1 11 Mayıs 2014 09:53:27

10

Hem çok güzel hem çok yetenekli fazlasıyla beğeniyorum..

osman_srln avatar osman_srln 20 Aralık 2008 16:14:12

10

ilk olarak "Ölü Yada Diri" adlı filmde gördüm yetenekli ve güsel birisi

capone avatar capone 25 Şubat 2008 11:29:02

8

yugoslav asıllıdır.2002 yılında tarkan ın söylediği şımarık adlı parçasını kiss kiss diye söylemişti hoş kız

Yandex.Metrica