Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Can Dündar

Can Dündar

Doğum Yeri : Ankara

Doğum Tarihi : 16 Haziran 1961

Eğitim : A.Ü.S.B.F. Basın-Yayın Yüksek Okulu

Hakkında : 1979'den itibaren sırasıyla Yankı, Hürriyet, Nokta, Haftaya Bakış, Söz ve Tempo'da çalıştı. 1986'da İngiltere'de London School of Journalism'i bitirdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde siyaset bilimi dalında yüksek lisansını 1988'de, aynı bölümünde doktorasını 1996'da tamamladı. Televizyona 1988'de TRT'de başladı. 1989'da 32. Gün'de çalışmaya başladı. Köşe yazarlığı 1994'te Aktüel'de başladı. Aynı yıl günlük köşe yazıları yazmaya başladığı Yeni Yüzyıl gazetesinde beş yıl çalıştı. 1999 Ocak'ından 2000 Aralık sonuna kadar Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. 2001 Ocak ayından beri Milliyet gazatesinde köşe yazılarına devam etmektedir.

İlgili Filmler

ResimlerRıza_Nur

17 Haziran 2015 18:01

Kendisini sevmem ama en azından gerçekleri kabul ediyor.Çektiği bazı filmler de gerçekleri anlatıyor.

Cevap Yaz

şahanfan

12 Kasım 2014 06:59

sevemediğim insanlardan biri belki iyi bir insan ama sevemedim gitti

Cevap Yaz

Naklow

15 Ocak 2009 15:10

Can Dündar; hani insan hayatında örnek alıcak birilerini arar ya işte tam bu bana sorsalardı kimi örnek almak istersin diye ben hiç sakınmadan Can Dündar derdim o kadar ona karşı saygım sevgim var ki bu yüzden kendini anlatmasını onun kendini tanıtmasını istedim. Aklıma bir anısı geldi şöyle derdi hatırladığım kadarıyla: ''Hiç bir şey bir kariyer yada ne bileyim bir tomar para insan hayatından insanlık onurundan daha değerli değildir, bunu neden söylüyorum muhabirlik yıllarımda daha fotoğrafçıyken bir işadamı kalp krizi geçiriyodu ben ve diğer meslektaşlarım en güzel fotoğrafı çekmek için birbirimizle yarışıyoduk, tam son nefesini verirken kim yakalıcak o son anı diye, tabi işadamı orda öldü ben kendimi çok kötü hissettim belkide orda onu öldüren bendim, adam nefes alamazken ona gerekli olan nefesi ben almıştım belkide o bir damla oksijeni ben çekmiştim içime, hala etkisi sürer hala o kötü günü hiç unutmam kendimi affedemem o günden sona fotografçılığı bıraktım'' şimdi bu bana şunu gösteriyor ki insanlar hatalarıdann ders almalıdır en ciddi şekilde bunu öğretti en kötü anısıyla bile ders verebiliyor. Bunu şunun için anlattım ne kadar yürekli ne kadar açıksözlü,hayat görüşü, dünya görüşü, aile yaklaşımı her anlamıyla mükemmel örnek alınacak bir insan

Cevap Yaz

davutsu

4 Kasım 2008 18:52

Star gazetesindeki bir beyanatına göre bundan sonraki filmi Atatürk'ün babasıyla olan ilişkisini ele alacakmış. Aman Can Dündar sen git başka belgesel çek. Mesela Apo'nun insani yönünü anlatan bir belgesel çek.

Cevap Yaz

ozcanbektas1982

24 Ekim 2008 16:36

Mükemmel bir insan...

Cevap Yaz

selim-ali

22 Ekim 2008 22:00

-davutsu- arkadaşıma aynen katılıyorum.. böyle başarılı bir gazeteci yazar ve araştırmacı olan sayın can dündar'a destek çıkalım... haydi arkadaşalar..

Cevap Yaz

davutsu

5 Ekim 2008 21:43

İlgisiz alakasız bir figüranın bile profili bu kadar genişken can dündar'ın profili neden bu kadar eksiktir? Buraya yazılması için adamın illa drama mı çekmesi gerekir? Bunca yıl çektiği onca belgesel, (sarı zeybek, demirkırat, aynalar, yüzyılın aşkları, siyasileri konu alan belgeseller falan.) nerededir? Onlar televizyon için çekildi demeyin. Diziler de televizyon için çekiliyor. Hadi arkadaşlar dolduralım bu profili.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica