Burak Özçivit

Gerçek Adı Burak Özçivit
Doğum Tarihi 24 Aralık 1984
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Kazım İşmen Lisesi, Marmara Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü

Biyografisi

Burak Özçivit (d. 24 Aralık 1984, İstanbul), Türk oyuncu ve eski manken.Kazım İşmen Lisesi'nden mezundur(2001). Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde okumaktadır. Aslen Gazianteplidir.

2003 yılı Best Model of Turkey yarışmaşında gelecek vadeden seçilmiştir. Yarışmadan sonra Uğurkan Erez Ajans ile çalışmaya başlamıştır. Şuanda ise mankenliği bırakmıştır.

Daha sonra 2005'te Best Model of Turkey yarışmasına yeniden katılmış ve Best Model of Turkey seçilmiştir. Buna bağlı olarak da Best Model of The World'e katılmış ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmiştir. Faruk Saraç, Abbate, Tween ve Network gibi markaların defileleri ve yurt dışı fuar defilelerinde görev almıştır.

İlk oyunculuk deneyimini Eksi 18(-18) dizisinde genç komiser Murat'ı canlandırarak yaşamıştır. Kasım 2007'de sinemalarda gösterime giren Musallat isimli sinema filminde rol almıştır. Kanal D'de yayınlanan ve yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı Zoraki Koca adlı dizide oynamıştır. 2008 yaz aylarında ise Baba Ocağı adlı dizide Güven adlı karakteri canlandırmıştır. Daha sonra Gossip Girl 'den esinlenilen Küçük Sırlar adlı dizide Çetin'i canlandırmıştır. 2011-2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterini canlandırmıştı. Malkoçoğlu filmi için hazırlıklara başlamıştır.2013 yılında ise Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı romanından uyarlanan Çalıkuşu dizisinde Kamuran rolünü canlandırmıştır. Çalıkuşu'nda başrolü paylaştığı Fahriye Evcen'le yeniden, bu sefer bir sinema filmi Aşk Sana Benzer ile yakında beyazperdeye dönmüştür.2015 yılında başlayan ve hala devam eden Kara Sevda dizisinde rol almaktadır.

Oyuncu (20)

Son Yorumlar (29)

enigmacuture avatar enigmacuture 07 Kasım 2018 13:55:35

2

eşiyle birlikte her yerde görmekten biktigim oyuncu azcık ara verse de özlesek.

Kleberson avatar Kleberson 08 Temmuz 2017 09:56:44

4

oyunculugu hep ayni mimikleri bakislari basarili bulmuyorum ileride kaybolur gider

myıldırım avatar myıldırım 24 Ocak 2015 11:18:08

8

Oyunculukta kendisini çok geliştirdi artık yapımcılıkta yapıyor yani dizilerden reklamlardan kazandığını sinemaya yatırıyor takdir ediyorum ilerde dahada başarılı olacağına eminim başarılarının devamını dilerim.

Yandex.Metrica