Burak Özçivit

Gerçek Adı Burak Özçivit
Doğum Tarihi 24 Aralık 1984
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Kazım İşmen Lisesi, Marmara Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü

Biyografisi

Burak Özçivit (d. 24 Aralık 1984, İstanbul), Türk oyuncu ve eski manken.Kazım İşmen Lisesi'nden mezundur(2001). Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde okumaktadır. Aslen Gazianteplidir.

2003 yılı Best Model of Turkey yarışmaşında gelecek vadeden seçilmiştir. Yarışmadan sonra Uğurkan Erez Ajans ile çalışmaya başlamıştır. Şuanda ise mankenliği bırakmıştır.

Daha sonra 2005'te Best Model of Turkey yarışmasına yeniden katılmış ve Best Model of Turkey seçilmiştir. Buna bağlı olarak da Best Model of The World'e katılmış ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmiştir. Faruk Saraç, Abbate, Tween ve Network gibi markaların defileleri ve yurt dışı fuar defilelerinde görev almıştır.

İlk oyunculuk deneyimini Eksi 18(-18) dizisinde genç komiser Murat'ı canlandırarak yaşamıştır. Kasım 2007'de sinemalarda gösterime giren Musallat isimli sinema filminde rol almıştır. Kanal D'de yayınlanan ve yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı Zoraki Koca adlı dizide oynamıştır. 2008 yaz aylarında ise Baba Ocağı adlı dizide Güven adlı karakteri canlandırmıştır. Daha sonra Gossip Girl 'den esinlenilen Küçük Sırlar adlı dizide Çetin'i canlandırmıştır. 2011-2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterini canlandırmıştı. Malkoçoğlu filmi için hazırlıklara başlamıştır.2013 yılında ise Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı romanından uyarlanan Çalıkuşu dizisinde Kamuran rolünü canlandırmıştır. Çalıkuşu'nda başrolü paylaştığı Fahriye Evcen'le yeniden, bu sefer bir sinema filmi Aşk Sana Benzer ile yakında beyazperdeye dönmüştür.2015 yılında başlayan ve hala devam eden Kara Sevda dizisinde rol almaktadır.

Oyuncu (21)

Son Yorumlar (31)

sinemakralı1 avatar sinemakralı1 17 Şubat 2020 05:22:50

7

Sinematürk de bir arkadaş ileride kaybolur gider yazmış ne derse tersi oluyor arka sokaklar yayından kalkar demiş 14 yıl oldu hala devam ediyor burak özçivit kuruluş osman dizisinde 1.başrol ileride başarılı olacağını söylemiştim saçı beyazlayınca bi le başrol oynar tipi karizma aynı talat bulut gibi.

SarpBayhan avatar SarpBayhan 12 Kasım 2019 20:07:15

Yakışıklı ve karizmatik bir oyuncu ama eşi Fahriye Evcen ile ikisinin birazda abartıldığını düşünüyorum. Ortadoğu ve Arap dünyasında da önemli bir hayran kitlesi kazandı. Yaptığı işlerden hatırı sayılır paralarda kazandı. Şimdi Kurtuluş Osman dizisi ile ekranlara dönüyor bakalım dizi tutacak mı? Eğer dizi tutar ve ekranlarda Diriliş Ertuğrul etkisi verirse yine servet kazanacak.

enigmacuture avatar enigmacuture 07 Kasım 2018 13:55:35

2

eşiyle birlikte her yerde görmekten biktigim oyuncu azcık ara verse de özlesek.

Yandex.Metrica