Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Aykut Sözeri

Aykut Sözeri

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1950

Eğitim : Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümü

Ajans : Sihirli Anahtar

Hakkında : 1950'de Ankara'da doğdu. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro yüksek bölümünden, 1969 yılında mezun oldu. Daha öğrencilik yıllarında Devlet Tiyatrolarında oynamaya başladı. Konservatuvar yıllarında Cüneyt Gökçer, Mahir Canova, Bozkurt Kuruç gibi hocalardan dersler aldı. Başta Ankara Devlet Tiyatrosu olmak üzere, Devlet Tiyatrolarının farklı bölgelerinde, yönetmen, oyucu olarak çalışmalar yaptı. Bu çalışmalarına emekli olduktan sonra da, "konuk sanatçı" olarak devem etti. TRT de uzun yıllar Seslendirme sanatçısı olarak çalıştı. Yerli ve yabancı pek çok oyuncuyu seslendirdi. Türkiye pek çok ünlü oyuncuyu onun sesinden tanıdı. Asıl mesleği olan tiyatro oyunculuğu olan Sözeri, dizi filmlerde Sinema filmlerinde de oynadı. Sözeri, ayrıca kendisi gibi tiyatro oyuncusu olan Cenk Sözeri'nin de babasıdır.

ResimlerEko07

15 Şubat 2017 17:29

Eko07 - GönderEko07 1 dakika 80 lerin başında TRT de yayımlanan Saint in dönüşünde başrolde ki Ian Ogilvy yi seslendiriyor du Aykut bey. Biz çocuk idik. Dizi çok hoşumuza giderdi. Ancak bunda Aykut Sözeri nin payı çok büyük idi bence. Sesi karizmatik ve sempatik Saint e öyle yak ışır ve cuk otururdu ki adeta kendi sesi gibi yakışırdı. Fotoğrafına bakınca ona benzediğini de görüyorum. Dizinin bölümlerini ingilizce olarak buldum ancak TRT deki Aykut Sözeri dublajlı kayıtlarını bulsam çok mutlu olurum...Kendisinde varmıdır acaba.. Nasıl ulaşabilirim. Bu arada sonra Galaktika da Starbuck ı da çok güzel seslendirmiştir. Keşke o kayıtları tekrar yayınlasalar . Çok hoşunuza( hoşumuza ) giderdi..

Cevap Yaz

erdemli78

11 Ağustos 2016 15:35

80'li yıllarda TRT'nin tek kanal olduğu dönemlerde Amerika Birleşik Devletleri Yapımı "Mayk Hammer" dizisinin baş rol oyuncusu " Stacy Keach" seslendiren tiyatro sanatçımız.

Cevap Yaz

magnetics

5 Şubat 2012 10:58

80lerde Tarzan adlı çizgi dizide de Tarzan'i seslendirirdi, ayrica Galactica Starbucks unutulmazlar arasında

Cevap Yaz

delikadir39

8 Nisan 2011 23:36

Özellikle 80lerde sesini çok duyarız.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica