Ülkü Duru

Gerçek Adı Ülkü Duru Gökseven
Doğum Tarihi 24 Ağustos 1965
Eğitim Durumu Saint Pulchery ve Dame de Sion mezunudur. Beş yaşındayken, Belediye Konservatuarı Bale bölümüne başladı. Sonrasında, okuluna dev

Biyografisi

Eşkıya filmi ve Aliye dizisindeki Nusret karakteriyle tanınır. Saint Pulchery ve Dame de Sion mezunudur. 5 yaşındayken, Belediye Konservatuarı Bale bölümüne başladı. Okuluna devam etmekteyken konserv atuarın tiyatro bölümünü bitirdi. İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncusudur. 1998 yılında sert bir öğretmeni oynadığı Miss Margarida Yöntemi oyunu sırasında bir seyircinin kendisine tokat atması, çeşitli tartışmalara yol açtı. İstanbul Devlet Tiyatrosunda Yangın Duası ve Kır oyunlarında oynamaya devam etmektedir. Ülkü Duru, son olarak, Yangın Duası oyununun da yazarı ve oyuncusu olan Berkun Oya'nın yönettiği İyi Seneler Londra filminde, Zuhal Olcay ile başrolleri paylaştı. 2012 yılında Son dizisinde Feride rolünü oynadı.Oyuncu (25)

Son Yorumlar (4)

erakman avatar erakman 31 Aralık 2013 07:36:18

8

Sinderella filminde ki huysuz kız kardeşihep birisine benzetmişimdir zaten.Kafamda ki bu soru veritas adlı üye sayesinde cevap buldu.İyi bir oyuncu.

capone avatar capone 07 Şubat 2008 21:09:02

8

çok iyi bir oyuncu ama benim aklımda kaygısızlarda canlandırdığı terbiye kaygısız rolüyle kaldı

f_ebru_b avatar f_ebru_b 03 Şubat 2008 15:48:02

10

türkiyenin iyi oyuncularından ama hakettiği yerde değil bence.

Yandex.Metrica