Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Oya Başar (Oya Başar)

Oya Başar

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 11 Şubat 1956

Hakkında : Yaklaşık 8 yaşında İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları'na giren Oya Başar, İstanbul'da eğitimini tamamladıktan sonra, çok çeşitli tiyatrolarda çalıştı. Devekuşu Kabare, İstanbul Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu gibi daha birçok tiyatroda çalıştı. Televızyon dizileri yaptı. Ardından "Levent Kırca - Oya Başar Tıyatrosu" kuruldu. 1988 yılında başlayan dünyanın en uzun soluklu programlarından olan "Olacak o Kadar" TV dizisinde de oyuncu, yönetmen ve yapımcı olarak çalıştı. Son dönemde Şehir Tiyatrosu'na tekrar dönerek, müzikal oyun 7 Kocalı Hürmüz oyununu oynadı. Oya Başar, TV ve tiyatro çalışmalarına aktif olarak halen devam etmektedir.mrs.hsn

20 Ağustos 2014 10:44

Çok iyi bir tiyatro santçısı ve dizi/sinema oyuncusu. Komedi deyince akıla gelen ilk isimlerdendir kuşkusuz fakat onu drama da da izlemek isteriz. Bu arada bir şaşkınlığımı söylemeden edemeyeceğim: Neşeli Günler filminde Ayşen Gruda'ya dublaj yapmıştır kendisi o kadar profesyonel miş ki dublaj olduğunu internet üzerinden öğrenene kadar hiç fark etmedim, bilemedim. Ayrıca öğrenmiş oluyoruz ki o dönemler de sesi Ayşen Gruda'ya yakışıyormuş yani uyumluymuş.

Cevap Yaz

gezgin1903

1 Ekim 2013 18:43

iyi bir oyuncu olacak o kadar ile akıllara kazınmıştır

Cevap Yaz

balbal

5 Ocak 2011 17:29

biz onu olacak o kadar la tanıdık ve çok sevdik. çok iyi bir oyuncu.

Cevap Yaz

f_ebru_b

24 Aralık 2008 22:03

türkiyenin en iyi kadın oyuncularından.ama ne varki kendini son zamanlarda iyice ortaya koymaya başladı.

Cevap Yaz

angry girl

8 Aralık 2008 21:42

idolümde ki oyuncu!başka söze gerek yok sanırım...

Cevap Yaz

fdts

23 Eylül 2008 12:50

benim annem bir melekte tam kendine göre bir rol bulmuş hakkını vererek oynuyor o rolünü

Cevap Yaz

casusbellı44

31 Temmuz 2008 15:57

oynadığı rollerde yerli yersiz,abartılı bir şekilde sesini yükseltmesine rağmen yetenekli bir komedi oyuncusu olduğunu düşünüyorum.ayrıca kanser tedavisi sürecinde bile oyunculuğa devam etmesi de takdire şayandır.Oya Başar'a sağlıklı bir ömür diliyorum.

Cevap Yaz

capone

1 Mayıs 2008 11:31

abartılı bir oyuncu.olacak o kdar dışında hiç iyi bir projesi yok

Cevap Yaz

mimarsinan

8 Nisan 2008 18:03

Levent Kırca ile birlikte, yıllarca, ülkemizdeki sorunları bizleri güldürerek anlatmasını bilmiştir. Bu tür konular normal standartlarda verilseydi, kimbilir, söz konusu çalışmalar yasaklanabilirdi. Bu tür senaryolar komedi anlayışı dairesinde, zaten çok abartılı biçimde verilmesi gerektiğinden, oyuncunun rolünü abartılı verdiği düşüncesi oluşmuştur. Oya Başar için belki hemen tüm filmlerinin komedi ağırlıklı olduğu için eleştiri yapılabilir. Ama, oyungücüne olumsuz eleştiri yapmak haksızlık olur.

Cevap Yaz

| S z R |

8 Nisan 2008 00:06

Böyle güzel ve yetenekli bir oyuncuya yapmacık demek saçmalık...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica