Çiçek Dilligil

Gerçek Adı Lütfiye Çiçek Dilligil Öztoprak
Doğum Tarihi 5 Haziran 1969
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konseratuvarı

Biyografisi

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olan ve Devlet Tiyatroları eski Genel Müdür Rahmi Dilligil'in kardeşi, oyuncu ve yönetmen Avni Dilligil ile Oyuncu Belkıs Dilligil'in kızı olan sanatçı, profesyonel anlamda Kent Oyuncuları'nda yer aldı. Sanat hayatına ön plana çıkması ATV de yayınmanan Dinazoruz adlı çocuk proğramıyla oldu. Sanatçı Bora Öztoprak'la evli olan Dilligil, Tiyatrokare ekibinde yer aldı. Çiçek Dilligil tiyatroya oranla rol aldığı, sinema ve dizi filmlerle daha çok tanınmıştır. Şu anda İstanbul Caddebostan'daki Irmak Okullar'ında tiyatro Öğretmenliği yapmaktadır.

Oyuncu (30)

Son Yorumlar (29)

carlsberg avatar carlsberg 10 Mart 2018 15:42:46

Kaygisizlarda mükemmeldi

SarpBayhan avatar SarpBayhan 22 Ekim 2017 04:39:32

Çiçek Dilligil'in şarkıcı Bora Öztoprak ile mutlu bir evliliği vardır ve çiftin Ardahan adından birde oğulları vardır. Kaygısızlar dizisindeki başarılı oyunculuğunun yanı sıra Çılgın Bediş, Baskül Ailesi, Eltiler, Kuzenlerim ve Avrupa Yakası gibi öne mli yapımlarda da oynamış bir isimdir. Kendisine özel hayatında mutluluklar dilerim.

sinemaagresif avatar sinemaagresif 09 Ekim 2015 13:44:30

8

küçükken canlandırdığı minik cadı filmindeki çiçek rolü ile kaysızlardaki kafiye ve çılgın bedişteki mükü rolü çok başarılıydı.

Yandex.Metrica