Yıldız Asyalı

Doğum Tarihi 17 Eylül 1980
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu İstanbul Devlet Opera Ve Balesi Çocuk Korosu - İstanbul Devlet Opera Ve Balesi Orkestrası
Ajans Aslı İslamoğlu Agent & Management

Biyografisi

5 yaşında piyano çalmaya başladı. Aynı sene İstanbul Devlet Opera Ve Balesi Çocuk Korosunda solist olarak görev almaya başladı. 7 yaşında Timur Selçuk'un "Bir Uzay Masalı" operasında, 8 yaşı nda "Neşeli Günler Müzikali"nde rol aldı. 12 yaşında "Nabucco" operasında "Kral Ve Ben" müzikalinde yer aldı. 13 yaşında Lösemili Çocuklar Vakfı yararına düzenlenen konserde Sarah Brightman ile İstanbul Devlet Opera Ve Balesi Orkestrası eşliğinde aynı sahneyi paylaştı. Bir çok dizide oyuncu kimliği ile yer aldı. "Çocuk Kulübü", "Eyvah Babam", "Eyvah Kızım Büyüdü", "Yasak Elma","El Gibi" ve şu an Atv de yayınlanan "Limon Ağacı" isimli dizilerin, jenerik müziğini bestelemiş ve yorumlamıştır. 2008 yılında Seda Telciler ve Burcu Canbas ile birlikte "Grup mp3" adı altında bir müzik grubu kurdu. Grubun Sevmek Zamanı haricinde albümdeki bütün şarkılarının söz ve müzikleri kendisine aittir. 

Oyuncu (29)

Son Yorumlar (28)

VisualStudio avatar VisualStudio 22 Mart 2018 22:17:40

10

hayat bilgisindeki rolüyle severek izlediğim bir oyuncuydu.

ASLANTAS avatar ASLANTAS 04 Kasım 2015 14:10:01

Tanıştığımızda ilk sorduğum soru Rüştü Asyalının kızı olup olmadığıydı. Değil, kendi ağzından duydum.Hoş çıtıpıtı güzel ve deneyimli bir oyuncu. İnşallah Yıldızı tekrar parlar.

vatansever10 avatar vatansever10 24 Eylül 2014 14:37:20

tvlerde reytıng uğruna yapılan programlara bır ara cıktı. hayat bılgısındekı roluyle çok begenerek ızlıyordum kendısını. bu sekılde programlarda harcamamalı kendısını

Yandex.Metrica