Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kemalettin Tuğcu (Mehmet Kemalettin Tuğcu)

Kemalettin Tuğcu

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 27 Aralık 1902

Ölüm : 1996-10-19

Hakkında :

Resimlermansurx

30 Eylül 2016 08:43

Türk edebiyatın da en bilinen çocuk romanlarını yazmıştır 93 yaşında ölümüne kadar yazarlığı sürdürmüştür zamanında 300 den fazla romanı yayınlanmış bazı romanları gazetelerde tefrika olarak kalmış yeşilçama ayşecik,gülşah filmleri televizyona üvey baba,mercan kolye küçük besleme romanları vs.uyarlanmıştır çocukluğumda epey romanı nı okuduğum ve film ve diziye uyarlanmış eserlerini keyifle izlediğim sevdiğim bir yazardır allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

Ciggarette44

30 Mart 2013 16:41

Onun eserlerlerine bayılıyorum...Mekanı cennet olsun...

Cevap Yaz

SNMSVR

21 Ocak 2011 19:13

Bence çok iyi bir yazar.Bütün eserleri de güzel bazı eserleri film olarak Tv'ye uyarlandı.Ve bazıları dizi olarak devam etti.Konuları -çok güzeldi ve hepsi izleyici tarafından beğenildi, büyük sükseler yaptı.Üvey Baba ve Küçük Besleme film olarak uyarlandı ve dizi olarak devam etti.Mercan Kolye de film olarak uyarlanmış ve dizi olarak devam etmiştir.Ayrıca Altın Saçlı Kız,Babamın Günahı, İki Arkadaş filmeliri de vardı.Bence uyarlanan tüm dizi ve filmleri güzeldi.Çoğu da Star Tv'de yayınlandı.Kemalettin TUĞCU'yu rahmetle anıyoruz.                                                                                                                           

Cevap Yaz

delikadir39

16 Ocak 2011 16:43

Birçok güzel eser yazmış yazar.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

Halil Güneşli

27 Ağustos 2008 23:59

İKİ ARKADAŞ, MERCAN KOLYE TV FİLMLERİNİ, KÜÇÜK BESLEME VE ÜVEY BABA DİZİLERİ HİÇ KAÇIRMADAN İZLEDİM, USTAYA SAYGILAR

Cevap Yaz

mimarsinan

21 Haziran 2008 16:28

İnsanların çocukluk ve ilk gençlik yıllarına hitap eden ama büyüklerinde beğeniyle bir solukta okuduğu az sahifeli romanların yazarı Kemalettin Tuğcu eserlerinde iyiliği, iyi ve dürüst olmayı öğütlemiştir. Onun kitaplarını okumayan çocuk yok gibidir. 8 tanesi filme alınmış olsa da, eserlerinin hemen hepsi senaryolaştırılarak harika filmler elde edilebilir. Konuları öksüzlük, yetimlik, yoksulluk ve iyi adam-kötü adam gibi bireysel sorunlardan ve bunların mütevazı çözümlerle olumlu sonuçlandırılmasından bahsetse de batıda olduğu gibi  bunların çizgi filmleri ve dizileri yapılırdı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica