Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yasemin Yalçın (Yasemin İlbey)

Yasemin Yalçın

Doğum Yeri : Malatya

Doğum Tarihi : 5 Ağustos 1959

Hakkında : Yasemin Yalçın, (d. 1959, Malatya) Türk tiyatro oyuncusu, komedyen. Birçok film ve tiyatro oyunları bulunan oyuncu, 2009 yılında Suzan Kardeş tarafından çıkarılan Makyaj Odası Şarkıları albümünde seslendirdiği Taht Kurmuşsun Kalbime adlı şarkı ile albümde yer almıştır. Kızı Eda'nın şeker hastalığına yakalanması sonrasında tiyatroya ara vermiştir. Daha sonra Oyunun Oyunu adlı tiyatro oyunuyla tiyatroya geri dönmüştür. 1991 yılında En İyi Komedyen ödülünü almıştır. Yasemince adlı kült tv klasiğinde yıllarca değişik karakterler canlandırmıştır. En bilinenleri Sürahi Hanım, Kakılmış, Şüayip, Alican ve Başbayan'dır. Ünlü tiyatrocu İlyas İlbey'le evlidir.

Resimlerpro

14 Ağustos 2020 14:57

Yasemin Yalçın'ı Çoooook Seviyoruz...

Cevap Yaz

Arsivci86

4 Mayıs 2019 18:54

Yeryüzüne inmiş en komik simalardan... İster Tiyatro, İster Sinema, İster TV olsun, onsuz bir Türk Komedisi düşünülemez... Sağlık diliyorum kendisine en çok... Onu çok seviyorum...

Cevap Yaz

SarpBayhan

27 Ağustos 2017 03:18

Yasemin hanım gerçekten komik bir kadın. Özellikle rahmetli Kemal Sunal ile birlikte oynadıkları Talih Kuşu ve Varyemez filmlerindeki oyunculuğu çok iyidir. Gerçek tanınması İnce İnce Yasemince ile olmuştur. Hele ki Şuayip tiplemesi gerçekten efsane idi. Sonraki yıllarda bu programın tekrarlarını yapsa da 1994 yılında KanalD'de yayınlanan versiyonu gibi olmamıştır hiçbir zaman. Büyük kızı Eylül'de bir dönem ekranlarda dans yarışmasına katılmış ve oyunculuk yapmıştır. Kendisi Yasemince programından tanıdığımız İtilmiş karakteri yani İlyas İlbey ile evlidir. Çiftin bir kızları daha vardır bildiğim kadarıyla. Yasemin Yalçın'a mutluluklar diliyorum.

Cevap Yaz

saralarda

28 Ocak 2017 20:17

Özellikle 90'ların sonu 2000'lerin başlarında fenomen bir isimdi

Cevap Yaz

mansur34

4 Temmuz 2016 15:18

Yasemin yalçın türkiye nin en iyi kadın komedyenlerinden olmasına rağmen kendi adına filmler yapılmamasından dolayı hak ettiği yere gelemedi belki yasemince proğramları olmasa adına filmler de yapılabilirdi yada 70 ler de oyunculuğa başlasa daha popüler olabilirdi yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

Cevap Yaz

sinemaadamı

12 Haziran 2016 22:49

bu kadın dehşet ve vahşet çok komik rollerinin hakkını sonuna kadar veriyor benim için tam bir star evvela kemal sunalın talih kuşu filminde oyuncuğuluğunu göstermiş. sonra yasemince 1994 de başladı meşhur sürahi nine tiplemesi yılmaz erdoğana aitti ilk olarak dizi atv de yaseminname olarak başladı zaten ilk taci yılmaz erdoğan onun öncesinde show tv de haşlamalarla taşlamalar vardı 93 de meşhur asminyez karakterini kim unutabilir ? sesi de güzeldi yasemin yalçının bazı şarkıları o söylerdi bunlard dışında ilya ilbeylede çok iyi ikililer kızları da fox ta yayınlanan sürahi hanım skecine katıldı. ama ilyasla en meşhur tiplemesi kakılmıştır.siz baba kısa kak kocam itilmişede it diyebilirsiniz repliğini nasıl unuturuz .95 kanal d de ince ince yasemince oldu 97 de start tv geçti 98 de gene kanald deydi 99 da perşembe günleri show tv de yasemince adıyla çıktı birara stardayken tansu çilleri canlandırırdı hamaset hanım tiplemesinde rahmetli müşfik kenterle oynamıştı. bunamış iki ihtiyarı en güzel şekilde oynuyorlardı şuayip alican ve gülizar tiplemeleride çok hoştu hele ki hamsiye en komiklerindendi dursun dursun şarkısı hala kulaklarımda.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

11 Şubat 2016 01:52

Öğrendiğime göre hastaymış.Umarım iyileşir ve yine kaliteli işler yapar.Yasemince programı tıpkı Olacak o kadar gibi kült bir programdı.

Cevap Yaz

Zafer58

9 Mart 2015 15:36

Veritas arkadaşa katılıyorum.Ülkemizdeki en iyi kadın komedyen.

Cevap Yaz

vatansever10

10 Eylül 2014 21:08

nesiller,düşünceler hızla değişiyor. eskıden yasemınceyı severek ızlerdık ama sımdıkı nesıl fazla sevmedıgı ıcın program tutmuyor....

Cevap Yaz

Konyali_ERSIN

13 Mart 2010 21:10

Yasemin Yalcin tiyatro olsun televizyonda olsun her nerde oyunculuk sergiliyorsa üstün performansiyla bir numaradir kesinlikle.. Komedi dalinda cok basarili.. Onu her zaman takip etmisimdir, her ne kadar eskisi kadar dizide rol almiyorsa. Ümid ediyoruz ki tekrar Yilmaz Erdogan'li bir senaryo ile bir dizide görmek nasip eylesin.. Basarilar diliyorum.

Saygilar.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica