Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!


mansuryıldırım

2 Kasım 2015 18:16

Türk edebiyatında öykü türünün sevilmesinde çok büyük payı olan dili yalın akıcı öyküleriyle türk edebiyatının en önemli öykücülerindendir ayrıca bir tiyatro oyunu ve yayınlanmamış şiir ve romanlarıda vardır genç yaşında 35 yaşında ölen değerli sanatçı arkasında yüzlerce öykü bırakmış hala en başarılı öykücülerimizden biri olarak okunmaktadır ayrıca öyküleri dizi ve sinemaya uyarlanmaya uygun konulara sahiptir umarım bu değerli yazarımızın bir çok öyküsü dizi ve sinemaya uyarlanır allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

delikadir39

25 Şubat 2011 23:05

Çok iyi bir yazardı.Milli Mücadele Dönemi edebiyatında önemli bir yeri vardır.Fazla söze gerek yok.Allah rahmet eylesin...

Cevap Yaz

mimarsinan

25 Aralık 2008 14:00

Çok genç denebilecek yaşta vefat eden Ömer Seyfettin, kısa ömrüne sığdırdığı yüzü aşkın  tanınmış eseriyle, hikaye yazarlığının babası gibidir. Hikayeleri, tarihi konuları içerdiği gibi zamanın İstanbul'undan örnekleri de konu almıştır. Yalın, akıcı, öğretici ve  ve çekici kalem sahibidir. Denebilir ki, tüm eserleri birbirinden güzeldir.

Cevap Yaz

pencere köprü ve öte

22 Ekim 2008 00:57

türk edebiyatında olay hikayeleriyle ünlüdür.onu kaşağı adlı hikayesiyle tanıdım,dili sade ve basittir kanımca.okuma sevgisi kazandırsa da derin bir bakış açısı beklenmemelidir bu hikayelerden diye düşünüyorum.ondan sonra sait faik durum hikayeleriyle öykücülükte zirveye tırmanmıştır...

Cevap Yaz

capone

27 Mayıs 2008 18:55

hikayeciliğimizde çığır açan insan

Cevap Yaz

yavuzocal

5 Ekim 2006 16:28

gençlere vatan ve memleket sevgisi aşılama maksadını güden akıcı ve sade uslupla yazılmış enfes hikayelerin yazarıdır..her türk evladına bu kıymetli türk zabit ve yazarının eserlerini okumalarını içtenlikle tavsiye ederim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica