Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Funda Eryiğit (Funda Eryiğit)

Funda Eryiğit

Doğum Yeri : Hollanda

Doğum Tarihi : 1 Mart 1984

Eğitim : İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi uluslararası ilişkiler bölümüne girmiş ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

Ajans : Sihirli Anahtar

Hakkında : Funda Eryiğit (d. 1 Mart 1984, HollandaTürk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur.Aslen Samsunludur.Kadir Has Anadolu Lisesi 'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi uluslararası ilişkiler bölümüne girmiş ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. İstanbul Devlet Tiyatrosu 'nun 2012-2013 sezonunda sahnelediği Sessizlik adlı oyundaki performansıyla 18.Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödüllerinde müzikal/komedi dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı.Ayrıca 17.Afife Tiyatro Ödüllerinde en iyi kadın oyuncu dalında aday olmuştur.Kaptan34

14 Aralık 2017 16:44

Eski Hikaye Dizisinde Çok Beğendiğim Çok Yetenekli Bir Oyuncu

Cevap Yaz

by_yeti

16 Haziran 2016 15:50

Canım Ailem dizisindeki masum kız Seyhan karakteriyle gönlümde taht kurduğunu söylemek isterim.

Cevap Yaz

Mansuryıldırım

12 Ocak 2016 07:26

Oyunculuğa canım ailem dizisinde masum güler yüzlü bir rolle başlayıp kendini halkımıza sevdirmeyi başardı sonra istanbulun altınların da aynı tarz bir rolü oynadı ama asıl dikkat çekici rolü karadayı dizisindeki fettan hırslı kötü kadın belgin rolüydü bu dizide kötü kadını da oynayabileceğini gösterdi yetenekli,güzel ve iyi bir oyuncu ekrana ve sinemaya yakışıyor başarılarının devamını dilerim.

Cevap Yaz

Lalegül34

28 Aralık 2013 21:32

eski hikayede çok başarılı

Cevap Yaz

hakan_ışık

13 Kasım 2012 10:11

cok tatlı ve sempatik

Cevap Yaz

ulaş34

7 Mayıs 2010 18:36

Funda eryiğit  güzel-tatlı-sempatik oyuncular arasında geliyo.Şimdiye kadar fazla bir projede yer almadı.Canım ailem dizisinde oynıyan oyuncu iyi bir perfonmaz sergiliyo.Daha henüz genç bir oyuncu ilerde daha iyi yapımlarda görmek üzere.Başarılı olcakdır  umarım.

Cevap Yaz

Kemancı_UMUT_Cüneyt_

19 Mart 2010 06:59

Tanrının yaratırken çok cömert davrandığı cennet kaçkını... platonik aşkım ...Ahu gözleri , o ürkek bakışlarıyla , çoçuksu gülüşüyle kalbimi cızz eden duru bir güzelliye sahip .. insan uzun uzun bakar da güzelliyne doyamaz , dokunmak ister kıyamaz ... insanmısın hurimisin nesin sen... oyunculuk mahareti çok iyi , ses tonu , mimikleri , diksiyon harikulade , neden sektörün çok aranılan ismi deyil... televizyonlarda her gün sırıtan , OYUNCULUK KABİLİYETİ SIFIR BİR SÜRÜ MANKEN , NE İŞE YARADIĞINI KENDİ BİLE BİLMEYEN , HER SÖZÜ YALAN , SAMİMİYETDEN UZAK, SADECE VÜCURLARI İLE GÖZ ÖNÜNDE OLAN O KADAR MANKEN ARASINDAN BİR YERLERE YÜKSELMESİ TABİİ ZOR .. başarılar ey  kömür gözlü dilber ahu ceylan misali bakışlarına neleri vermezdim .... 

Cevap Yaz

fdts

15 Ağustos 2009 11:10

masum ve tatlı bir oyuncu çok iyi işler çıkaracağına inandığım birisi.

Cevap Yaz

Chasmer

4 Haziran 2009 13:32

Bir insanın bu kadar masum ve güzel olmaya hakkı yok bence

Cevap Yaz

M.K.Ş.

28 Mart 2009 16:58

Başarılı bi oyuncu... Güzelliğinide söylemeden geçemem tabi..  = M.K.Ş. =

Cevap Yaz
Yandex.Metrica