Büşra Pekin

Gerçek Adı Elif Büşra Pekin
Namı Büşra Pekin
Doğum Tarihi 30 Haziran 1982
Doğum Yeri Suudi Arabistan
Eğitim Durumu Dokuz Eylül Üniversitesi G.S.F. Tiyatro/Oyunculuk Bölümü - BKM Atölye Oyuncuları

Biyografisi

1982 yılında Suudi Arabistan'da doğdu. Yaşar Neng Koleji'nde okuyan Buşra Pekin, lise eğitimini Arkansas Lake Side High School'da tamamladı. İzmir'e dönerek, 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi G.S. F. Tiyatro/Oyunculuk Bölümü'nden mezun olduktan sonra, B.K.M. Mutfak Oyuncuları'na katıldı. Yaptığı işler arasında "Bir Demet Tiyatro", "En Son Babalar Duyar", "Kutsal Damacana" bulunan ve "Ağır Roman", "III. Richard", "Cadı Kazanı", "Selvi Boylum Al Yazmalım" oyunlarında oynayan Buşra Pekin, şu anda B.K.M. Mutfak Oyuncuları bünyesinde sahneye çıkmakta ve "Sınıf" adlı televizyon dizisinde rol almaktadır.

Senaryo (4)

Oyuncu (31)

Son Yorumlar (20)

mansurx avatar mansurx 12 Kasım 2016 09:17:14

7

Büşra pekin yetenekli,güzel iyi bir oyuncu sempatik hali ile kendini sevdirdi son dönemde popüleritesini epey artırdı komedi türünde daha başarılı neşeli hayat,mucize ve hadi inşallah filmlerinde fena değildi yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz baş arılar dilerim.

mrs.hsn avatar mrs.hsn 04 Kasım 2015 17:58:17

10

Bkm Mutfak ekibinin en çok öne çıkanıdır kendisi. Bunun en büyük artısı bana kalırsa ekibe alaylı olarak dahil olmamasıdır. Komedi ile sınırlandırılmamalı, bir Binnur Kaya ışığı görüyorum kendisinde ben. Dramı da pek ala muhteşem oynayabilir.

şabanoviç avatar şabanoviç 03 Ağustos 2015 16:20:16

10

çok çok iyi oyuncu mucize filminde ve hadi inşallahta çok iyiydi komediye yakışıyor

Yandex.Metrica