Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Thalía (Ariadna Thalía Sodi Miranda)

Thalía

Doğum Yeri : Mexico City/Meksika

Doğum Tarihi : 26 Ağustos 1971

Hakkında : Thalia, 26 ağustos 1972'de Meksika'nın başkentinde, bir İspanyol hastanesinde bir ailenin beşinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Bu güzel bebeğe Ariadna Thalia Sodi Miranda adı verildi. Ailenin mutluluğu, Thalia 5 yaşındayken, babasının ani ölümüyle bozuldu. Bale, jimnastik ve resim dersleri alan Thalia, küçük yaşta şarkıcılık yapmaya başladı. Aslında jimnastikle uğraşmak ve bir gün Nadia Comaneci gibi altın madalya almak istiyordu ama şarkı söyleme yeteneği ile parlayıverdi. Türkiye'deki Küçük Emrah, Küçük Ceylan furyası gibi, o da Meksika'nın Küçük Thalia'sıydı. 1984'te Vaselina grubuna katıldı. 1986'da da Timbiriche grubuna. Timbiriche'de bizim Yıldıza Ulaşmak dizisiyle tanıdığımız Eduardo Capatillo'da bulunuyordu. Timbiriche'nin solisti olarak başarılı albümlere emeği geçti. Meksika'nın pop dünyasında kısa sürede zirveye çıktı. Madonna'yı anımsatan seksi fotoğrafları ile göz alıyordu. Şuh tavırları, rahat hareketleri ve tabii seksiliğinin yanında sevimli halleri ile özellikle erkeklerin düşlerini süslemeye başlamıştı. Bu arada kamera önünde de yetenekli olduğu keşfedildi. Thalia kabına sığmıyordu, sığamayacaktı. 1989'un Aralık ayında artık solo sanatçı olarak çalışmak istediği için grubundan ayrıldı. Los Angeles'a giderek, Florence Riggs gibi Madonna'yla çalışmış isimlerden dersler aldı. Kendi adını taşıyan (Thalia) ilk albümüyle büyük beğeni kazandı. Ardından Mundo de Cristal ve Love albümleri geldi. O günlerdeki destekçisi Alfredo Diaz Ordaz, Thalia, ikinci pembe dizisi Marimar'ı çekerken hayata gözlerini yumdu. Artık kızımız yalnızdı. Bu nedenle müzik çalışmalarında hep bir burukluk taşıdı. 1995'te EMI gibi büyük bir plak şirketiyle anlaştı. EMI Music Mexico, pembe dizilerle popülerliğini giderek arttıran bu kadını desteklemeye karar vermişti. Emilio Estefan ve Oscar Lopez'in yapımcılığını üstlendiği albüm En Extasis büyük bir liste başarısı kazandı. EMI'dan çıkan bu ilk albümle dünyaya açılan Thalia, 20 ülkede listelere girmeyi başardı. ABD'den de ciddi bir dinleyici kitlesini fethetti. Latin dünyasının pembe diziler kraliçesi, şarkıcı olarak da kabul görüyordu. 2000 yılının Aralık ayında New York'ta Sony Music'in patronlarından, Mariah Carey'nin eski kocası Thomas D. Mottola ile dünya evine girdi. Düğün törenine Michael Jackson, Gloria & Emilio Estefan, Yuri, Veronica Castro (nam'ı diğer Marianna), Jennifer Lopez, Julio Iglesias gibi ünlüler katıldı.  Uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan Thalia 2007 yılında Sabrina Sakae adı verilen bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Web Sitesi : www.thalia.comKartalTibetTutkunu

10 Ocak 2019 22:24

Bir dönem pembe dizi ile Dünya'nın birçok ülkesi'nde olduğu gibi bizim ülke izleyisini de kendisini bağlayan. Pembe dizi sevmeyeninde cazibesine kapıldığı bir star

Cevap Yaz

mansuryıldırım

16 Nisan 2015 16:01

Şarkıcı olsada sesinden çok oynadığı pempe dizilerle tanınan meksikalı pop sanatçısı hiç bir şarkısını hatırlamasamda maria mercedes ve rosalinda dizilerinde diğer dizilerine göre performansı daha iyiydi devamlı gülen yüzü ve sempatikliğiyle akıllarda kaldı.

Cevap Yaz

Alevrin

28 Haziran 2013 22:02

12 yaşımdan beridir en sevdiğim ünlüdür kendisi... Aldığı nefesi bile bilirim :)

Cevap Yaz

anelka39

31 Ağustos 2012 23:17

maria ve rosalinda da iyi oynamıştı

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

8 Aralık 2011 22:19

Bir dönem pembe diziler ile bütün Dünyada olduğu gibi bizim ülkenin izleyicisini de avucunu aldı. Ben, pembe dizi sevmem diyenler! O'nun cazibesine de kapılarak birer pembe dizikolik bile oldu..

Cevap Yaz

delikadir39

20 Haziran 2010 18:46

Arkadaşım ben de sana dönerle ilgili birşey söyleyeyim.Bir vietnamlı almanyada döner yiyor ve çok hoşuna gidiyor.kendi ülkesinde domuz eti de katarak döner yapıp alman döneri adıyla satıyor! TÜRK dönerini alman döneri diye satıyor!

Biz kendi kültürümüzü dünyaya tanıtmayı öğrenemeyeceğiz...Kendi değerlerimizi tanıtmamız ne zaman olacak?

Cevap Yaz

tugba_kv

16 Şubat 2010 10:03

en cok sevdigim sarkıcı latin dünyasının bir numarası

Cevap Yaz

efsane karslı

14 Mart 2009 01:59

inanmayacaksınız ama maria la del barrio dizisinde maria bebeğini sokakta ararken bir dönerciye rastlıyor orada. evet bizim dönerimiz mexico ya bile girmiş ve bir pembe dizide bile örülmüş ne kadar kişi farketti bilemem ama bu superman 2 deki arı bisküvisi nin reklamı gibi oldu sanki yani kaşla göz arasında.

Cevap Yaz

enigmacuture

12 Şubat 2009 12:17

maria, marimar ve maria mercedes filmeri ile şöhret oldu. şarkıcıdır da. amour la mexicana şarkısı dünyada milyon sattı. çok güzel va başarılı

Cevap Yaz

capone

8 Ekim 2008 14:40

Latin dünyasının en ünlü ismi.Oynadığı pembe diziler tüm dünyada izlenme rekorları kırıyor.Şarkılarıda güzel

Cevap Yaz
Yandex.Metrica