Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sezai Aydın (Sezai Aydın)

Sezai Aydın

Doğum Yeri : Ankara

Doğum Tarihi : 7 Şubat 1952

Eğitim : İktisadi Ticari İlimler Akademisi

Ajans : Sihirli Anahtar

Hakkında : Sezai Aydın (d. 15 Şubat 1952, Ankara) Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı. John Rambo, Rocky Balboa ve Fred Çakmaktaş karakterleri seslendirmeleriyle ünlenmiştir.Ankara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Aydın, Şehir Tiyatroları sanatçısı olup, bugüne kadar birçok oyunda görev yapmıştır. Bir dönem Keçiören Belediyesi'nde "Cumartesi Cumartesi" adlı bir çocuk eğlence programını yürütmüş olan ve kamera karşısına da geçerek sinema ve dizi filmlerde de rol alan usta sanatçı, yıllarca bir çok ünlü yerli ve yabancı karakterin seslendirmesini başarıyla yürütmüştür. Ayrıca, Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde, Seslendirme ve Oyunculuk eğitimleri vermektedir. Marmara üniversitesinde rektör olarak görev yapmaktadır

İlgili Filmler

ResimlerMGUNAY

27 Aralık 2018 10:55

Silvester Staloneden Sezai Aydın açıklaması. Benim şöhrete kavuşmamda herkese özellikle kağıda yazmıştım ismini bir dakika Sezai Aydına evet Sezai Aydına Türkiyede meşhur dublaj sanatçısıdır bu adamın sesi yüzünden çok seviliyorum Türkiyede onada sevgilerimi yolluyorum. İsmi Sezai Aydındı değilmi yanlış teleffuz etmedim değilmi? aynen Silvesterin dediği gibi Sezai baba kimleri konuçmadıki fret çakmaktaş, bill kosbi ve daha niceleri sağlıklı uzun bir ömür dilerim.

Cevap Yaz

Kleberson

31 Aralık 2015 17:05

iyi oyuncu

Cevap Yaz

selimcelal

7 Kasım 2013 22:29

Yabancı Sinema filmlerinin bence en iyi dublaj sanatçısıdır ustat Sezai Aydın Al Pacino Robert De Niro Robin Williams Sylvester Stallone Dustin Hoffmann bu usta aktörlere verdiği seslerle hayat vermiştir.Bu aktörlerin filmlerinde Sezai Aydın dublajı varsa o film bir numaradır işte iyiki varsın ustat Sezai Aydın

Cevap Yaz

gezgin1903

1 Ekim 2013 19:15

çok başarılı bir ses dublajcısı

Cevap Yaz

oneilteck

2 Ağustos 2013 12:19

çok önemli bir dublajcı.. Sylvester Stallone' nin gerçek sesi zannederdim küçükken..

Cevap Yaz

Haqan

29 Nisan 2013 02:01

Seslendirmenler aslında gizli kahramanlardır..Altyazı'nın olmadıgı dönemlerde o çok büyük kahramanlarla aramızdaki köprüleri kuran ve aslında köprünün üzerinde olduğumuzu bize hiç hissettirmeyen kişilerdir. Sezai Aydın'ın yaptıgı seslendirme işlerine bir bakınca hangi karakterlere türkçe hayat vermiş ortada..Bize o ünlü sanatçıları kendi sesiyle lanse etmiş, kabul ettirmiş.. O, bu yüzden gizli kahraman..

Cevap Yaz

Hakan_Irızak

18 Aralık 2012 02:13

Ne denilebilir ki böyle birine..Kendinden ne istenirse karşılama potansiyeli olabilecek birisi

Cevap Yaz

cicoz99

17 Nisan 2011 11:29

başarılı süper bir oyuncu...allah ustamıza uzun ömür versin....

Cevap Yaz

delikadir39

16 Nisan 2011 14:23

Ayrıca kendisi katıldığı bir programda hollywodda başrolleri seslendirdiğini fakat hep yakışıklı olmayan aktörleri seslendirdiğini belirtmiştir.Kendisini açıksözlü olduğu için kutluyorum.

Bence kendisinin seslendirdiği aktörler yine de karizmatikti.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

10 Nisan 2011 03:56

Bende bu sanatçıyı seslendirmeci olarak daha çok beğenirim. Arada sırada da bir ATV de yayınlanan Yahşi Cazibe dizisinde oyuncu olarak izliyorum. Delikadir39 arkadaşım, seslendirme yapmaya bıraktığını belirtmiş sanırım boğazından bir rahatlığı vardı? İnşallah onuda atlatmıştır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica