Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kenan Işık (Yusuf Kenan Işık)

Kenan Işık

Doğum Yeri : Yeşilyurt-Yakınca/Malatya

Doğum Tarihi : 1 Ekim 1946

Eğitim : Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi

Hakkında : Devlet Demiryolları'ndan emekli bir memur çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailesinde sanatla uğraşan kimse olmamasına rağmen ilkokulda müsamerelerden başlayarak hep tiyatro ile ilgili oldu. Şiirler okudu, piyeslerde baş rolü aldı. Ortaokuldayken Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başladı. Ankara'da liseyi okurken ise Meydan Sahnesi'ne girdi. 17 yaşında profesyonel tiyatrocu olan Işık, Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı oldu. Onlarca oyun yazdı, sahneye koydu. Oyuncu, yazar yönetmen ve seslendirme sanatçısı olarak 30'un üzerinde ödülü var. Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yaptı. Eski adıyla Kim Beş Yüz Milyar İster? olan Kim Beş Yüz Bin İster? yarışma programının sunucusu olarak daha geniş kitle tarafından tanındı.Antalyalı96

3 Temmuz 2019 04:09

5 yıldır bitkisel hayatta , allah yardımcısı olsun

Cevap Yaz

lebkuchen

28 Şubat 2016 13:00

Kenan Isik yasiyor,Vefat etmedi,Ne kadar meraklisiniz,yasyan birilerini yasarken mezara koymaya...

Cevap Yaz

liondaddy

28 Şubat 2016 09:20

Kenan Işık abimizi maalesef kaybettik. Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

vatansever10

14 Aralık 2014 19:38

kaç aydır düzelemedi sevgili kenan ışık. şiirleri,seslendırmelerı ve tiyatroya adadığı hayatı ile gençlere örnek bir ınsan.

Cevap Yaz

Loverman

29 Mart 2012 16:39

ekranların başarılı ismi. yarışma programları diğerlerine göre daha kaliteli. verilen para da etken olabilir. oyunculuk yönüde iyi ancak oynadığı dizileri fazla izlemediğimi belirteyim.

Cevap Yaz

delikadir39

30 Ocak 2012 19:29

Bence tiyatro ve sinema sanatçılığı iyidir.Sesi de çok iyi.

Türkiye'de en iyi yarışma sunucusudur.

Cevap Yaz

john-philo

31 Mart 2011 13:58

Kenan beyi bütün türk halkı gibi tanıyor ve seviyoruz, kendisini ekrandan ilk dadı ve kim 500 milyar ister yarışması ile tanıdım, namının burçay önger olmasından ise etkilendim çünkü astroloji ile ilgiliyim.

Cevap Yaz

mkurtsen

3 Haziran 2009 11:57

Kenan Işık hakkında yorum yaparken ne yazıkki diğer yorumcu arkadaşlar gibi ondan övgü ile bahsedemeyeceğim. Zaten kendisinin sinema adına Yeşil Işık dışında yaptığı birşey yok. Oda buza yazılmış yazı gibi silindi gitti. Tiyatroya olan saygım nedeni ile sanatını ve oyunculuğunu bir kenara koyuyorum. Eleştirim sanatçı duruşuna. Bir sanatçı yetiştiği ocağın yıkılıp, yok edilmesine, yeniden yapmak adı altında kapatılmasına duyarsız kalababilir mi? Kalıyorsa benim gözümde saygınlığını kaybetmiş demektir. Bunu ne adına yaptığını söylememe gerek yok, anlayan anlar. Yukarıdaki eleştirime  dijitürk kanalında Serra Yılmaz'ın yaptığı bir program dolayısiyle kendimi zorunlu hissettim. Sohbette söz yıkılan Harbiye Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu ile Yıkılmak istenen Kültür Sarayına gelince olanca duyarsızlıkları ile Serra Hanım ile birlikte, 'yerine yenisini koyduktan sonra yıkılabilir '.yorumunu yaptılar. Kendillerine teessüf ediyorum. Bu mudur ahde vefa? Bu mu dur sanata sanatçıya tarihe, kültüre saygı, Muhsin Ertuğrul'un kemiklerini sızlattınız. Sizin gibi duyarsız sanatçılar yüzünden Harbiye Şehir Tiyatrosu yok olup gitti. Şimdi onlara ve herkese soruyorum binanın temelden yıkılarak yerine yapılacak koca bir taş yığınında tiyatroya bir iki bölme ayırmak aynı şeymidir? İstanbul Belediyesinin bu işleri rant amaçlı yaptığını bilmeyen var mı?

 

 

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

13 Eylül 2008 22:20

vay be oyunculuk deneyimi de baya bir varmış,süper baba da oynadığı dönemleri hatırlayan biriyim,sonrasında sıcak saatler izlerken oda kadrodaydı sonrasında televizyon kanalında kim 500 milyar ister programını sunarken sasırmıştım,en son da arada bir bakıyordum ama belalı baldız'da da oynadı,bence dram da-komedi de iyi.çokta iyi oyuncu..

Cevap Yaz

fdts

7 Eylül 2008 01:05

başarılı biri uzun yıllar daha filmini izleriz

Cevap Yaz
Yandex.Metrica