Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ahmet Salih Sencer

Ahmet Salih Sencer

Doğum Yeri : Samsun

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1927

Ölüm : 1990-01-01

Hakkında :

ResimlerGöztepe

12 Haziran 2020 22:34

İlk ve tek filmiyle ne kadar başarılı bir yönetmen olduğunu gördük keşke devam etseydi sinemaya muhteşem katkı sağlardı Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

mmansuryıldırım

17 Mayıs 2017 10:18

Türk sinemasında 1971 yapımı çıplaklar adlı 3 oyuncunun oynadığı bir filmle sinemaya iyi bir başlangıç yapmasına rağmen sanırsam gişe başarısızlığından dolayı 1 filmde kalmış talihsiz bir yönetmen aynı şeyi günümüzde özellikle sanat filmi yada diğer adıyla festival filmi çekip kaybolan yönetmenlerde görmekteyiz ticari sinemaya yenilen bu yönetmenler için çok üzülüyorum aralarında çok yetenekli yönetmenler var ahmet salih sencer keşke daha çok film çekseymiş allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

murat1984

12 Ocak 2017 13:36

Tek bir film çekmiş yönetmen.Filmi Çıplaklar internet ortamında yok inşallah seyretme imkanı buluruz. Doğum Tarihi: 1927 Samsun Ölüm Tarihi. 7 Ocak 1990 Ankara

Cevap Yaz

Torongo

16 Eylül 2008 20:52

Ahmet Salih Sencer gercekten tanınası bir insandı. Hem sanatcı kisiligi hem saglam ve guclu karakter ozellikleri onu o yapan ozelliklerdi. Daha lise caglarında gazetecilige baslamıs, Istanbul Tatbiki Guzel Sanatlar Akademisi'nde ogrenci iken reklamcılık sektorune atılmıs ve Turkiye de bir ilke imza atarak  Galata Koprusu'ndeki elektrik direklerini reklam panolarını asabilmek icin kiralamıstı. 1960 yılında Fransız Radyo Televizyon Kurumu'nun actıgı bir yarısmayı kazanarak "En iyi yabancı yazar" odulunu alarak Paris de RTF iki yıl sure ile konuk yazar olarak calısmıstı. Yıllar boyu Turkiye radyolarına mikrofonik skecler yazmıs, bir zamanlar Poyraz Reklam Ajansı'nın gobek programına aartık bir klasik olmus 'Unutulmayan Hatıralar'ı yıllar boyu radyofonik skecler halinde dinleyicilerine ulastırmıstı. Bir zamanların sadık  radyo dinleyicilerinin halen hatırlamakta oldugu Dedektif Nick de onun kahramanlarından biri olarak Turk Radyo tarihinin klasıkleri arasında yerini almıstır. Bu bilgilerin disında onun yapıtları ile ilgili pek cok bilgiye bu sayfalarda karsılasabilirsiniz. Ben karsılasamıyacaklarınızı buraya not ederek, onun ile ilgili biraz daha bilgi edinmenize katkıda bulunmaya calistım yalnızca. Ben mi kimim? Kızı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica