Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tayfun Güneyer (Talat Tayfun Güneyer)

Tayfun Güneyer

Doğum Yeri : İzmir

Doğum Tarihi : 4 Ocak 1971

Eğitim : Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler, Benoit Collage Yüksek Lisans

Hakkında : 4 Ocak 1971 tarihinde Karşıyaka, İzmir'de dört çocuklu bir ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Çocukluk yıllarını ve gençliğini İzmir'de geçirdi. Güneyer okumayı daha ilkokula başlamadan, babası Nevzat Güneyer'in eski kitapçısında Teksas Tommiksleri okuma çabası sonunda kendi kendine öğrendi. Marmara Üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünü birincilikle bitirdi. Daha sonra Chicago Belloit College'da burs kazanarak "uluslararası ilişkiler ve medya" üzerine master yaptı.

ResimlerKleberson

18 Ağustos 2019 12:26

tayfun güneyer benim en begenmedigim senarist yönetmendir bu isi yapamiyor yani iyi degil sans kapiyi kirinca filmi birtek iyi baska yok adanali yilan hikayesi ve diger projeleri hep kötü bence

Cevap Yaz

turkcuadam

11 Haziran 2019 20:35

Adanalı ve Yılan Hikaye dizisinde başarılı birisi ama Türk Malında muhabbeti çok uzattığı için bir yerden sonra sıkan bir senaristti onun haricinde Yılan hikayesinin başka versiyonu Dedektif Memoli yaparken güzel başlamıştı ama reytinglerden sonra o diziyide bitirdi nuri dizisi zaten baştan aşağı bir fiyaskoydu Türkün Uzayla İmtihanı diziside güzeldi ama erken bitti o da

Cevap Yaz

Rıza_Nur

6 Ocak 2017 17:07

Kendisini favori repliği ''nasıl yani ya''dır Her filmde istisnasız vardır bu replik.

Cevap Yaz

Yeşilcamavi

11 Ağustos 2014 12:51

Yılan hikayesi dizisi hariç elle tutulacak güzel bir dizi başaramadı. Kısır döngü gibi diziler de hep aynı şeyi tekrarlıyo.

Cevap Yaz

delikadir39

25 Temmuz 2011 17:23

Tek iyi yapımı Şans Kapıyı Kırınca.

Cevap Yaz

gurkandogan

13 Kasım 2010 12:14

tayfun bey adanalıyı bitirekle en büyük hatayı yaptın bi de bu dizeye düzgün senaryo bulamamkta arkadaslarınfkirlerine katılıyorum ben sizin yerinizde olsam adanalı dizisini reytinglerinitavan yaptırrdım ama sizin yaptıgınız ilk sezon mükemmel 2. sezon idare eder  ama  3. sezonda vsatı bile asamadınız size kötü bi yorum söylemek istemiyorum tabi  ama hayatınızın en güzel filmini bitirdiniz

Cevap Yaz

draqon

27 Temmuz 2010 23:18

diziden ve sinemadan anlamayanlar için film yapan senarist ve yönetmen.hele adanalı dizisi her bölümle aynı replikler bıktık artık.

Cevap Yaz

Alın yazısı

16 Eylül 2009 09:57

Yazılan yorumlara , harfi harfine katılıyorum...yaptığı bu işlerden nasıl memnun kalınıyor acaba çok merak ediyorum..bir devrim niteliğinde yaptığı ' Adanalı ' dizisi buna en basit bir kanıttır.dünyada en gereksiz.en nedensiz bakışların , aklın eremediği operasyonların , maytap tabancalarla çatışmaların olduğu bir başka dizi yok sanırım.

Cevap Yaz

ASLANTAS

10 Haziran 2009 16:52

sürekli; ne ? ne? ne? diye diyalog yazan akıllara zarar senarist. Adanalıyı izleyenlerin ortak fikri: saçma ama komik.. Evet lezizeye laf yok. Tabi usta sanatçılarada Oktay KaynarcaYa falan..Tayfun Güneyer ve Oktay Kaynarca dün Okan Bayülgenin sade vatandaşına katılmıştı. NE kadar sıkıcı bir tip. Oktay Kaynarcaya katılıyorum hafızama eklenen müthiş sözüyle: ÖTEDE BAYIL TAYFUN..

Cevap Yaz

sinem_özgü

15 Mayıs 2009 15:28

tayfun güneyer siz yazdıklarınızı beğeniyormusunuz acaba:)))))

Cevap Yaz
Yandex.Metrica