Mert Dikmen

Gerçek Adı Mert Dikmen
Doğum Tarihi 3 Kasım 1983
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü

Biyografisi

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Sinema-TV Bölümü mezunu olan Mert Dikmen, Beyaza Boyanmış Siyah Kelimeler, Sadece Aşk, Aşk Ruleti, Zamansız, Melek gibi Türkiye'de ve Dünya'daki festivallerde başar ılar elde eden bir çok kısa film çekmiştir. Kısa filmlerinde, Sinem Öztürk, Murat Serezli, Salih Bademci, Turgay Tanülkü, Selen Seyven, Murat Yatman, Pınar Bibin gibi isimlerle çalışan yönetmen, kısa filmlerin yanısıra TRT Çocuk kanalında yayınlanan Çınar dizisinin yönetmenliğini üstlenmiş, BKM'nin yapımcılığını yaptığı Fırıldak Ailesi sinema filminde yardımcı yönetmenlik yapmış, bir çok viral reklam, video klip gibi işlerin de yönetmenliğini yapmıştır.

Aynı zamanda müzisyen kimliği de bulunan Mert Dikmen'in Güneş Sana Doğuyor isimli, söz ve müziği kendisine ait 9 parçadan oluşan bir de dijital albümü bulunmaktadır.

İlk uzun metrajlı filmi Cereyan'ın ardından, T.C. Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nden senaryo yazım desteği alma hakkı kazandığı yeni filmi Fısıltı için de çalışmalarını sürdürmektedir.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica