Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Erkan Kolçak Köstendil (Erkan Kolçak Köstendil)

Erkan Kolçak Köstendil

Doğum Yeri : Bursa

Doğum Tarihi : 16 Ocak 1983

Eğitim : Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü

Hakkında : Liseyi Bursa Atatürk Lisesi'nde tamamlamıştır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Çeşitli tiyatro oyunlarında, film ve dizilerde rol almıştır. İlk Facebook dizisi Mukadderat'ı yazıp yönetmiştir (2009). Ayrıca çektiği kısa film Vakit, Galatasaray Üniversitesi Sinepark Kısa Film Yarışması 'En iyi senaryo -En iyi görüntü'. Kral Midas Kısa Film Yarışması 'En İyi Film-En İyi Yönetmen'. 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali Özel Gösterim iyi senaryo-en iyi görüntü-en iyi yönetmen-en iyi film ödüllerini almıştır. Amsterdam ve İstanbul’da çekimleri tamamlanan orta metraj film olan "Torbacının Esrarı" yazıp yönettiği bir diğer filmidir. "Tarot", “Inside The Door” adlı kısa filmlerde rol almıştır. Yazdığı, yönettiği ve oynadığı "Karşı Cinsle Tanışma Sanatı" adlı tiyatro oyunu Isparta “sanal cafe”de sahnelenmiştir. İkincikat'ta oynanmaya devam eden "AuT" adlı oyunda çok başarılı bir performans sergilemektedir. 2009 yapımı “M.A.T” dizisinde, 2012 yapmı "Babalar ve Evlatları" dizisinde, 2008 yapımı “Güz Sancısı” filminde rol almıştır. TRT1 de gösterilen "Sakarya Fırat" dizisindeki Er Mahmut Karakum karakteriyle herkesin beğenisini kazanmıştır. "Merhamet" dizisinde Mehmet karakterine hayat vermektedir (2013). Tiyatro Tiyatro dergisi tarafından "Yılın Erkek Oyuncusu" ödülünü ‘Aut taki rolüyle Erkan Kolçak Köstendil ve ‘Disko 5 No lu oyunundaki performansıyla Mirza Metin paylaşmıştır. '17. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri, Seçici Kurul Genç Oyuncu Özel Ödülü: Erkan Kolçak Köstendil (Aut - Sıfırnoktaiki) almıştır. 2014 yılından itibaren, Kanal D'de yayınlanan Ulan İstanbul dizisinde Karlos karakterini canlandırmaktadırToqqLe

8 Mayıs 2020 13:33

Soğuk ve donuk bir oyuncu itici bir havası var tabi seveni de çok benim kişisel yorumum dur.

Cevap Yaz

Sinemakralı1

26 Mart 2020 09:24

Set de malesef çok havalı korumalarla geziyor fotoğraf çekmek için korumalara sorarsanız bu sefer size hastayım numarasını söyler ortalama soğuk bir oyuncu.

Cevap Yaz

mansurx

24 Ekim 2016 20:15

Erkan kolçak köstendil yetenekli iyi bir oyuncu karakter rollerinden baş role kadar yükseldi ulan istanbul dizisiyle tanındı kara bela ve yok artık filmlerinde fena değildi ayrıca tiyatroda yapıyor yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz başarılar dilerim.

Cevap Yaz

Kleberson

19 Ocak 2016 14:19

kösemdeki oyunculugu cok iyi diziyi izlemeyi biraksamda Erkan kolcak köstendil icin arada izliyorum basarili rolünde.

Cevap Yaz

mrs.hsn

27 Temmuz 2014 17:36

Çok başarılı bir isim. Rol aldığı bir kısa film'de izledim ve oyunculuğunu çok beğendim. Ulan İstanbul dizisinde ki Karlos karakterinde de çok başarılı. Yolu açık olsun.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

10 Mayıs 2010 22:05

Başarılı bir oyuncu inaşallah daha iyi olacak sonsuz başarılar

Cevap Yaz

samet816

17 Ocak 2010 20:57

Sen bize lazımsın Erkan Kolçak Köstendil.. Türk sinemasına lazımsın kardeşim. O nedenle kendine çok iyi bak. Serçeyi dikkatli sür :)

Cevap Yaz
Yandex.Metrica