Metin Altınçekiç

Doğum Tarihi 16 Mayıs 1990
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Kadir Has Üniversitesi Elektronik Haberleşme

Biyografisi

(D. 16 Mayıs 1990 - İstanbul)Kadir Has Üniversitesi Mezunu, AÖF İşletme Fakültesi Öğrencisi, Foto Model,Seslendirme Sanatçısı, sinema ve TV dizi oyuncusu.

İstanbul`un Maltepe ilçesinde doğan Metin Altınçekiç , orta öğrenimini İstanbul Maltepede, lise öğrenimini İstanbul Mecidiyeköy`de, yüksek tahsilini ise İstanbul Selimpaşa Kadir Has Üniversitesi Elektronik Haberleşme Bölümünde tamamladı ve Dikey Geçişle İşletme Bölümüne 3.Sınıf'tan devam etmektedir. Daha 14-15 Yaşlarındayken Arkadaş tavsiyesi ve ısrarları ile mankenlik ve oyunculuk ajansına başvurdu.

2004 yılında Dizilerde ufak ufak yer almaya, Oyunculuk yapmaya başladı. Arkadaşlarının teşvikiyle girdiği Cast Ajanslarında oldukça begenildi ve bir çok proje teklifi aldı.

2007 yılında Tiyatro ve Diksiyon Eğitimi alan Metin Altınçekiç bir çok televizyon dizisinde yardımcı oyunculuk ve oyunculuk yapmıştır.Sadece televizyon dünyasında değil radiolarda yayınlanmakta olan reklamların seslendirmelerini de yapmıştır.

2010 yılında Show Tv"Bu Kalp Seni Unutur Mu ?" İsimli dizide, Atv "Adanalı" İsimli Dizide, Kanal D"Arka Sokaklar" isimli dizi vb. bir çok dizide oyuncu olarak yer almıştır.Samanyolu Tv`de yayınlanmakta olan "İki Alyans" İsimli Dizide ise ana karakter olarak yer almış ve hala bir çok projede yer almaktadır.

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Lütfenhttp://www.MetinAltincekic.Com.Tr/ Adresini Ziyaret Ediniz..

Oyuncu (8)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica