Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yüksel Uzel (Yüksel Katmer)

Yüksel Uzel

Doğum Tarihi : 19 Nisan 1950

Hakkında :

Resimlerkartal tibet tutkunu

7 Ocak 2012 04:31

Türk Sanat Müziğinin Altın Sesli Hanımefendi Bir Sanatçısı. Sinemaya iki tane film'le renkte katmış. Vakti keratında 3 defa beyin ameliyatı geçirip zorunlu sağlık nedeniyle uzun zamandan beridir hem Ülkesin'den hemde müzikten uzak Kuzey Afrika'ya gidip yaşamını orada sürdürmeyi yeğlemiş Kendisine sağlık dolu bir yaşam diler.. Şarkılarını içtenlikle dinlediğim bir sanatçı da olur..

 

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

9 Nisan 2010 20:28

Islak Sokak filmi 87 yılında çevrilmiştir..Filmde Muzaffer Tema da ABD'de petrol işi ile uğraştığı zamanda Türkiye'ye gelerek bu filmde oynamıştır.Şarkı sahneleri Sıraselvilerdeki meşhur Büyük Maksim Gazinosunda çekilmiş idi Erler Film tarafından o yılda..

Hem film hem de fotoroman olarak çekilmiş ve lanse edilmişti..M.Tema ile de orada onunla yurtdışı izlenimleri hakkında görüşmüş idim karşılıklı zira.. Gazinoda bazı sahnelerinde gazeteci olarak oynamış idim, merhum Samim yönetmen tarafından..

Cevap Yaz

enigmacuture

7 Şubat 2009 18:10

nasıl geçer sensiz bu yaz ve üzüldüğün şeye bak adlı şarkılarla anımsadığımım güçlü yorumcu. filmlerde sadece oynamış olmak için oynamıştır. bu konuda iddiası yoktur. ama ses olarak üstündür.

Cevap Yaz

emrahcakmak

29 Eylül 2007 12:30

80lerin kasıp kavuran güzel sesli hatunu.kendide çok bakımlı ve güzeldir ayrıca.beyin kanaması geçirip 3. kez çok çok ciddi bir operasyon gerçekleşince kuzey afrikaya gidip kendince bir çiftliğe yerleşti.kalsaydı çook ebru gündeşleri,muazzez ersoyları harcar belki onlara sahnelerde hayat hakkı bile tanımazdı diyorum, bu her iki manada güzel insan.

Cevap Yaz

SAFİRTHY

5 Eylül 2007 08:33

3 oy değil 3000000 oy feda olsun ona

Cevap Yaz
Yandex.Metrica