Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Nilgün Kasapbaşoğlu (Nilgün Özhan Kasapbaşoğlu)

Nilgün Kasapbaşoğlu

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 27 Ocak 1955

Eğitim : Şehir Tiyatroları

Hakkında : Şehir Tiyatroları sanatçısı olan Nilgün Özhan, altı yaşındayken önce Karadut ardından Bülbül Yuvası filmleriyle sinemaya başladı. 1962 yılında Muhsin Ertuğrul'un yönettiği Macbeth oyunuyla çocuk yaşta Şehir Tiyatroları kadrosuna girdi. 100'e yakın oyunda görev aldı. Ayrıca kamera önünde de görev yapan sanatçı, sinema filmlerinde rol almasının yanı sıra, seslendirme konusunda da çalışmakta, uzun süredir TRT ve çeşitli stüdyolarda seslendirme yönetmeni olarak görev yapmaktadır.

İlgili Filmler



AlınYazısı

4 Nisan 2016 23:01

Kim derki sezercikten , kahraman kraldan çıkan ses Nilgün hanıma ait. Çok ilginç duyunca şaşırıyor insan ama gerçek. Gerçekten o kadar yakışıyorki sesler anca bu kadar olur. Normal sesi günümüzde çok kalın merak ettiğim şuanda acaba o sesi yine çıkartabilir mi

Cevap Yaz

sinemaagresif

3 Aralık 2015 13:32

gülşah, sezercik, yumurcak ve daha niceleri hep onu konuşurdu. iyi ki de o konuşurdu. çünkü kendi sesleri olsaydı bu kadar etkili olabileceklerini pek sanmıyorum. ha saydıklarım etkili isimler ama gerçekten nilgünün sesiyle karakterleri çok daha etkili oluyordu bence. ayrıca iyi oyuncu ve cici de bi kadın boşuna papatyam olmamış yani. kendisine sevgiler.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

31 Ağustos 2014 10:37

Papatyam ve huzur sokağı dizilerinde iyiydi sezer inanoğlunuda çok iyi seslendirmiş.

Cevap Yaz

mrs.hsn

29 Ağustos 2014 23:58

Beni şok eden durum erkek çocukları nasıl bu denli profesyonel seslendirebiliyor? Ayrıca izlediğimiz bir çok çizgi film de de onun sesini duyarız biz fark etmesek de. Ayrıca: Ben hep Sezercik'in kendi sesi zannederdim, değilmiş. Ayakta alkışlıyorum kendisini.

Cevap Yaz

Yeşilcamavi

5 Ağustos 2014 13:52

Büyük bir çocuk dublaj sanatçısıdır. Erkekler çocukları nasıl farkedilmeksizin bu kadar güzel seslendirebilir. Sadece sonsuz tebrik edebilirim. Ayrıca çokta güzel bir bayan uzun ömürler diliyorum

Cevap Yaz

vatansever10

2 Ağustos 2014 01:36

bütün çocuk yıldızları seslendırmesıne gerçekten cok sasırdım .. olmaz öyle sey dedım ama demek kı oluyormus .helall...

Cevap Yaz

beyzacetin

12 Temmuz 2013 16:53

Çok yetenekli ve cok güzel bir kadın. En ilginci de Sezercik, Kahraman Kral gibi erkek çocuklarının seslendirmesini yapmıs olması. Bu beni gercekten cok ama cok sasırttı.

Cevap Yaz

ASLANTAS

15 Mayıs 2011 13:45

Bu sayfayı incelerken hayretler içinde kaldım..Nilgün hanımın sinema kariyeri ne kadar ilginçmiş..Müze gibi bir seslendirme sanatçısı adeta.. ayrıca pek izlediğim bir dizi olmasa da Papatyamda farkını hemen hissetiriyor..

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

25 Nisan 2011 04:19

Bence de arkadaşların dediği gibi sanatçı sinemada daha çok erkek çoçukları, başarıyla seslendirmiştir. Bu seslendirmelerin Nilgün ÖZHAN'A ait bir seslendirme de olduğunu, çokta dikkat etmeyenler bugüne değinde hala anlayamamıştır. Bilmem bir başka örneği de varmıdır? Oyunculuğu bir yana seslendirmeci olan yönüne de bakarak bende kendisine 5 puan veriyorum..

Cevap Yaz

kariz_ma_35

3 Ağustos 2010 19:47

MGUNAY arkadaşımın dediği gibi yaşına rağmen çok güzel bir kadın dublaj sanatı üst seviyede çok iyi bir ses dublaj sanatıyla meydana çıkmış bir isim 70li yıllarda çocuk oyuncuları seslendirmiş üstelik dönemin ünlü çocuk yıldızları kahraman kral,sezer inanoğlu gibi erkek çocuk oyuncularına sesine uyması ve gülşah soydana sesi olması özellikle en çok şaşırdığım filmografisinde birçok erkek çocuk oyuncuları seslendirmiş çocuk oyuncuları olarak her iki cinsiyete  sesinin uyması takdire şayan  uzun ömürler diliyorum

Cevap Yaz
Yandex.Metrica