Sühan Baydar

Doğum Tarihi 2 Haziran 1942
Ölüm Tarihi 24 Ekim 2005
Doğum Yeri Çankırı
Ölüm Yeri İstanbul

Biyografisi

Sühan Baydar ın iki erkek çocuğu ve iki tane de torunu vardır. Beşiktaş ta ikamet etmiş ve bir çok filmde ve dizide rol almıştır. 2005 in temmuz ayında ortaya çıkan akciğer kanseri hastalığı sonucu ya şama gözlerini kapamıştır. Zincirlikuyu mezarlığında yatmaktadır.

Oyuncu (31)

Son Yorumlar (5)

MGUNAY avatar MGUNAY 30 Mart 2010 14:53:03

10

kötü rolleri gayet güzel oynuyordu sert duruşu zalim rollerinde baya uzman sanatçı idi İskilipli Atıf Hoca filminde zalim bir komiseri oynuyordu eşiyle çocuğuyla atıf hocayı görüştürmüyordu mahkeme beraat verdiği halde gene hapishaneye attırıyordu fa lan Allah rahmet eylesin.

segal844 avatar segal844 23 Temmuz 2008 15:55:07

Rahmetli sinema oyuncularımızdan Sühan Baydar türk sinemasında genel olarak yardımcı rollerde görülmüştür.İzlediğim filmlerinde kaliteli bir oyunculuk sanatı vardı.Sanat hayatında az film yani öz film yapmasıyla birlikte kalitesini ve karizmasını ort aya koymuştur.Tarihi filmlerden,duygusal ve romantik türü filmler itibariyle oyunculuğunu göstermiştir.Bazı filmlerinde konusu hele sanat veya edebiyat karışımı hikayelerde mecazi anlamda döktürmüştür.Ömrü vefa etseydi de daha çok filmde görseydik.Bana göre daha çok başrollerde oynayabilecek potansiyeli vardı ve öyle olmalıydı.Allah rahmet etsin.

turgut1975 19 Temmuz 2008 14:45:07

sühan   abi   benim  sinemadan  arkadaşimdi  sühan  abi    çok  iyi  insandi   ve  iyi oyunduydu   az filimde    oynamanin  sebebi    kimseden     iş   istemezdi   çok   onurlu   bir  insandi   adam  gibi   adamdi   mekanin   cennet    olsun   sühan    abi

Yandex.Metrica