Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Halil Babür (Halil İbrahim Babür)

Halil Babür

Doğum Yeri : Bitlis

Doğum Tarihi : 26 Haziran 1987

Eğitim : Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü

Hakkında : Lise tiyatrosuyla tiyatro ve oyunculuğa başladı. Çocuk, gençlik ve özel tiyatrolarda profesyonel oyuncu olarak oynadı. Şehir Tiyatrolarına bağlı olarak Mekan Tiyatro Festivalinde köy seyirlik oyunlarında görev aldı. Çeşitli dallarda temel eğitimleri de buradaki atölye çalışmalarında (pantomim, tahta bacak vs) gördü. 2 sene üst üste mezun olduğu lisenin oyunlarının rejisörlüğünü yaptı ve çeşitli ödüller aldı. Kamerayla ilk tanışıklığı kendi kısa film grupları olan "Nampas Film" bünyesinde çekmiş oldukları filmlerle başladı. Bu filmlerde çeşitli roller oynadı. 2008 yılında profesyonel olarak dizi filmlere adım attı. Şu sıralar "Melekler Korusun" adlı dizide "Hakan" karakterini canlandırmakta ve 2009 yılında kurulan "İstanbul Yeni Sahne" adlı tiyatro gurubunun ana kadrosunda yer almaktadır. Özel Yetenekleri: Futbol (Lisanslı), Şarkı Söylemek(Solistlik), Darbuka ve Piyano(Temel), Doğu ve Güneydoğu Anadolu Şiveleri.ToqqLe

7 Haziran 2020 07:21

Fena oyuncu değil pis yedili dizisi ve kar filmin de rollerinde başarılıydı.

Cevap Yaz

yeşilçam1987

9 Nisan 2018 09:14

Her izlediğimde kendi kendime bu çocuk ne kadar yetenekli diyorum..Konservatuar tiyatro okumasıda buna fayda sağlıyor bence. En sevdiğim rolü ise pis yedili dizisindeki trafo rolüdür.Oynadığı her yapımda oynadığı her karakteri doğru analiz edip ona göre oynayan ha lil babür kardeşime başarılarının devamını diliyorum.

Cevap Yaz

mansurx

20 Ekim 2016 18:37

Pis yedili dizisinde trafo rolünde fena değildi çoktan beri ortada yok sanırsam tiyatro yapıyor umarım yeni dizi ve filmlerde görürüz.

Cevap Yaz

secotaselyan

1 Mart 2012 23:23

kendisi hakkında yorum yazılmamasına gerçekten şaşırdım.eksikleri olmakla beraber bence pis yedilinin en başarılı gençlerinden birisi kendisi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica