Halil Babür

Gerçek Adı Halil İbrahim Babür
Doğum Tarihi 26 Haziran 1987
Doğum Yeri Bitlis
Eğitim Durumu Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü

Biyografisi

Lise tiyatrosuyla tiyatro ve oyunculuğa başladı. Çocuk, gençlik ve özel tiyatrolarda profesyonel oyuncu olarak oynadı. Şehir Tiyatrolarına bağlı olarak Mekan Tiyatro Festivalinde köy seyirlik oyunları nda görev aldı. Çeşitli dallarda temel eğitimleri de buradaki atölye çalışmalarında (pantomim, tahta bacak vs) gördü. 2 sene üst üste mezun olduğu lisenin oyunlarının rejisörlüğünü yaptı ve çeşitli ödüller aldı. Kamerayla ilk tanışıklığı kendi kısa film grupları olan "Nampas Film" bünyesinde çekmiş oldukları filmlerle başladı. Bu filmlerde çeşitli roller oynadı. 2008 yılında profesyonel olarak dizi filmlere adım attı. Şu sıralar "Melekler Korusun" adlı dizide "Hakan" karakterini canlandırmakta ve 2009 yılında kurulan "İstanbul Yeni Sahne" adlı tiyatro gurubunun ana kadrosunda yer almaktadır. Özel Yetenekleri: Futbol (Lisanslı), Şarkı Söylemek(Solistlik), Darbuka ve Piyano(Temel), Doğu ve Güneydoğu Anadolu Şiveleri.

Oyuncu (18)

Son Yorumlar (3)

yeşilçam1987 09 Nisan 2018 09:14:35

8

Her izlediğimde kendi kendime bu çocuk ne kadar yetenekli diyorum..Konservatuar tiyatro okumasıda buna fayda sağlıyor bence. En sevdiğim rolü ise pis yedili dizisindeki trafo rolüdür.Oynadığı her yapımda oynadığı her karakteri doğru analiz edip ona g öre oynayan ha lil babür kardeşime başarılarının devamını diliyorum.

mansurx avatar mansurx 20 Ekim 2016 18:37:04

6

Pis yedili dizisinde trafo rolünde fena değildi çoktan beri ortada yok sanırsam tiyatro yapıyor umarım yeni dizi ve filmlerde görürüz.

secotaselyan avatar secotaselyan 01 Mart 2012 23:23:03

10

kendisi hakkında yorum yazılmamasına gerçekten şaşırdım.eksikleri olmakla beraber bence pis yedilinin en başarılı gençlerinden birisi kendisi.

Yandex.Metrica