Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!


mimarsinan

10 Temmuz 2009 21:17

002 Yavru ile Katip komedi serisinin Yavru namlı karakteri. Katip'e göre daha baskın komedyen olan Yavru kısa boylu, kıpır kıpır, saf ama çok çenebaz biridir. Yavru, yüzüne o kadar egemen biridir ki, gözleri iki ayrı yöne bakabilir, kaşlarının biri yerde biri gökte olabilir, kulaklarını sanki kıkırdaktan yapılma değil de eklem yeri gibi ileri geri bolca oynatabilir, saçlarını, elleriyle başka birisi oynatırmışçasına öne arkaya hızlı hızlı gönderebilir. Tüm bu işleri, kimi zaman hepsini aynı anda yaptığında Yavrunun yüzü şekilden şekle girer. Film boyunca yüzü gözü hiç durmayan Yavru'nun seyirci olur ya normal halini yakalamışsa, dünyanın en yakışıklı sanatçılarından olduğunu derhal farkeder.

Yavru, yüzünün yanısıra bedeni itibariyle de komiktir. Kısa boyunu daha bir kısaltarak badi yürüşü yapar sık sık. Kimi zaman poposunu arkaya çıkartarak, gözleri fır fır döndüğü halde yürür.

Yavru karakterinin seslendirmesini yıllarca Erol Günaydın usta yapmıştır. Ses ve karakter o kadar birbirini tamamlamıştır ki, bir başkasının seslendirmesi ile Yavru, özelliğinden çok şey kaybedecektir.

Şimdinin gençleri Yavru ile Kâtip'i hemen hemen hiç tanımıyorlar. Televizyonlarda da filmlerine hiç rastlanmıyor nedense. Onları büyük bir sevgiyle izlemiş bizler için unutulmuş olmaları çok acı verici.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica