Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Esra Akkaya

Esra Akkaya

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1970

Eğitim : Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü

Ajans : Sihirli Anahtar

Hakkında : Mahallenin Muhtarları tv dizisindeki "Şirin" rolüyle tanınan Akkaya, 1983 yılında Tevfik Gelenbe Tiyatrosu'yla sanat hayatına atıldı. 1988'de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan sanatçı öğrenimi sırasında İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda "Büyük Miras" adlı oyunda rol aldı. Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nun "Bedava mı Sandın" ve "Prometheus" adlı oyunlarında çalıştı. Antalya Devlet Tiyatrosu'nda da çalışan Akkaya, tiyatro dışında çeşitli TV dizileri ve filmlerde rol aldı. 1994 yılında yazmış olduğu "Bu Masal Bizim" adlı çocuk oyunu Akdeniz Kültürleri Vakfı'nca sahnelendi.sinemaadamı

8 Nisan 2016 21:18

mahallenin muhtarları ve günaydın istanbul kardeş adlı yapımlarda gayet başarılı gayet güzeldi. çok güzel bir yüzü var. allah uzun ömürler versin.

Cevap Yaz

yatay_zeka

13 Ekim 2014 13:36

Günaydın istanbul kardeş te gözlüklü sadenaz ı oynamıştı.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

13 Ekim 2014 11:50

Ayrıca sarp akkaya ve kaya akkayanın ablasıdır kardeşleriyle 2010 yılında akkademi tiyatroyu kurmuştur ayrıca esra akkaya etiyopyalı bir çocuğu evlat edinmiştir böyle yetenekli yüzü kalbi güzel bir oyuncuyu küçük rolde yada konuk oyuncu olarak değil başrold yada en azından yardımcı başrolde görmek isteriz ayrıca ses tonuda çok güzel keşke kardeşi sarp akkaya gibi dublaj işine başlasa.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

13 Ekim 2014 11:25

Mahellenin muhtarları dizisinde sempatik sevimli bir rolü vardı hatta orda oynadığı şirin rolüyle reklamlarda oynamıştı bu kadar popülerken yetkin dikinciler ve kudret sabancıyla kısa süren evlilikleri ve kilo alması yeni başrol tekliflerinin gelmemesi oyunculuğa ara vermesine neden olmuş olabilir ama son olarak 20 dakika dizisinde oynamıştı ayrıca muhteşem yüzyıl ve böyle bitmesin dizilerinde konuk oyuncu olarak yer almıştı.

Cevap Yaz

erakman

26 Eylül 2012 08:05

Kendini unutturdu gercekten de ama çok başarılı ve sempatik bir oyuncu.Mahallenin muhtarlarında Aydan Burhan dan sonra hemen diziye adepte edilip ilgi çekmişdi.

Cevap Yaz

hakan samsun

27 Şubat 2011 16:37

bir dilim aşk ta cok iyiydi cok begeniyorumm..

Cevap Yaz

fdts

7 Eylül 2009 23:20

çok başarılı bir oyuncu mahhallenin muhtarlarında çok başarılıydı kendisine ait bir cast ajansıda bulunuyor.

Cevap Yaz

sinemaaşığı

5 Haziran 2009 19:33

çok iyi bir oyuncu kocası kudret sabancı nasıl böyle güzel bir kadını aldattı anlamadım

Cevap Yaz

superhero

29 Mayıs 2009 10:03

İYİ BİR TİYATROCU VE SANATÇI KENDİSİNİ TAKTİR EDİYORUM.YENİ PROJELERDE GÖRMEK İSTİYORUZ.SAYGILAR

Cevap Yaz

makedonya

7 Ocak 2009 17:17

ben kendisini çok beğeniyorum.mahallenin muhtarlarında oynamış.ben izleyemedim amma annem anlata anlata bitiremiyor.onum ajansınada annem sayesinde katıldım.çok iyide oldu.kendisi harika bir insan ve sempatik buluyorum.kendisinden de eğitim almak isterim saygılarımla:doğukan oruç

Cevap Yaz
Yandex.Metrica