Osman Yağmurdereli

Gerçek Adı Osman Gazi Yağmurdereli
Doğum Tarihi 6 Şubat 1953
Ölüm Tarihi 1 Ağustos 2008
Doğum Yeri Trabzon
Ölüm Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Biyografisi

İlkokulu 3. sınıfa kadar Trabzon Kurtuluş İlkokulu'nda, daha sonra ise Ankara Kavaklıdere İlkokulu'nda bitirdi. Orta ve lise eğitimini ise Namık Kemal Lisesi Yenişehir Koleji'nde bitirdi.Gazi Ünivers itesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü'nü bitirdi. Bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra, yorumcu sanatçı olarak sanat çalışmalarına başladı. Televizyon yapımcılığıyla birçok diziye imza attı.

Yapımcı (59)

Oyuncu (22)

Eser (1)

Son Yorumlar (24)

mansur1453 avatar mansur1453 13 Şubat 2017 12:00:45

7

Osman yağmurdereli nin yapımcılığını yaptığı yağmur yapım dizileri youtube yayınlanmaya başlamış meraklılarına duyurulur.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 26 Haziran 2015 21:21:39

8

Çok iyi bir yapımcıydı türk televizyonlarına bir çok güzel dizi kazandırdı ve bir çok yıldız yarattı oyunculuğuda fena değildi hatta şarkıcılıkta yapmıştır ama şarkıcılığı pek iyi değildi allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

segal844 avatar segal844 02 Aralık 2010 13:50:12

10

Sevgili Yağmurdereli yapımcı, yönetmen, oyuncu ve şarkıcı olarak sinemaya hizmet etmiş önemli ve de çok değerli sağlam karakterli bir insandı. Eline mikrofonu aldığı zaman o güzel sesiyle yine aynı güzellikte parçaları söylüyor ve seslendiriyordu. Şa rkı söylemek ona çok yakışıyordu.Birçok önemli ve hatırda kalan dizinin yapımcısı olmuştu. Karadenizliliğiyle sevenlerin ve birçok insanın gönlünde taht kurmuş, sevecenliği, sempatik tavırları ve esprileriyle herkesi gülmekten kırıp geçirmiştir.Bir zaman siyasete de atılıp milletvekili olmuştur. Fakat daha sonra bunu bırakarak kendi işinde yoluna devam etmiştir. Hastalığının belli bir döneminde de moraliyle ayakta kalmaya çalışmıştır. Rahmetle anıyorum..

Yandex.Metrica