Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Nuri Gökaşan

Nuri Gökaşan

Doğum Yeri : Ankara

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1950

Eğitim : AİTİ Akademisi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulunun Radyo TV Bölümünü

Hakkında :

İlgili Filmler

Resimlergokhan.ozdemir

8 Aralık 2018 09:50

çok sevdiğim ve saydığım başarılı bir oyuncu ve hayatında başarılarının devamını diliyorum. Saygılarımla,

Cevap Yaz

erdemli78

21 Mart 2016 13:16

80'li yıllarda Çocuk Programı Cumartesiden Cumartesiye programında parodiler yapardı 90'lı yılarda televizyonlarımızda oynayan bir çok yabancı film ve dizide seslendirme yaptı hatırladığım A TAKIMI Dizisinin B.A.Baracus karakterine ses veren sanatçımız. Başarılarının Devamını dilerim.

Cevap Yaz

delikadir39

5 Ocak 2011 12:13

ses tonu gerçekten mükemmel.

Cevap Yaz

galactica

9 Ocak 2010 12:05

Bir döneme damgasını vuran, imzasını atan hatta artık deyimleşen bir neslin bizlerin "seksenlerde çocuk olmak".  Nuri abisi. Cumartesiden Cumartesiye'nin Nurisiydi o. Laurel - Hardy'nin Türk versiyonu idi. Nuri Laurel yani zayıf olanı idi. Şişman olan'ın adı Ayhan idi. (Ayhan Önem).Parodinin adı da Nuri ile Ayhan idi.

Nuri Gökaşan efsane çizgi film He-Man ve Kainatın Hakimleri Çizgi Filminde (TRT'de yayınlananı)Orko karakterini seslendirmiştir. Başka bir örnek yine TRT'de yayınlanan Red Kid çizgi filminde daltonlardan birini seslendirmişti.

Cevap Yaz

seyirci06

22 Kasım 2009 00:09

Ne uzaaaar, ne kısalır. Bir de çok bilir.

Cevap Yaz

magnetics

4 Ocak 2009 11:21

Evet seslendirmeleri ile de ünlü. Sanırım Şeytan (The Exorcist) filminde Şeytan karakterini de seslendirmişti. Bir de yanında ismini hatırlayamadığım (muhtmelen Ayhan idi) bir kişi ile, Cumartesi günleri Sungun Babacan-Meral Babacan ikilisinin sunduğu Cumartesiden Cumartesiye adlı çocuk eğlence programında parodi yapar, bir nevi kendisinin zayıflığı, arkadaşının da şişmanlığı ile meşhur Laurel-Hardy ikilisini hatırlatırlardı.

Cevap Yaz

coccorico

7 Kasım 2006 04:02

Nuri Gokasan`in sahip oldugu sese sahip olmak icin omrumun 5 senesini feda ederdim

Cevap Yaz

simon alen

31 Ekim 2006 01:06

Nuri Gökaşan\'ın oyunculuğu yanısıra, seslendirme konusunda\'da usta isimlerden biri bence. Hafızam beni yanıltmıyorsa özellikle 1980\'li yıllarda başlayan Amerikan Sinemasının komedi filmlerinden \"Polis Akademisi\" serisinde, çaylak polislerden nefret eden, yükselmek için terfi edilebilme arzusuyla yanıp tutuşan, Yüzbaşı Harris\'i seslendiren kişidir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica