Eray Demirkol

Doğum Tarihi 2 Ekim 1981
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümü

Biyografisi

Tiyatro ve sinema sanatçısı. Süper Baba'da oynadığı Alim rolüyle tanınır.
Aziz Nesin sahnesinde tiyatro eğitimi alan Demirkol, çocuk yaşta sanat hayatına atıldı. İlk deneyimini Süper Baba dizisinde ed inen sanatçı, Daha sonra tiyatro eğitimine Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde devam etti. Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümünü bitirdi. Muzaffer İzgü’nün hayatını konu alan "Zıkkımın Kökü" isimli TV filminde rol aldı. Dizi film ve sinema filmlerinde rol almaya devam ediyor.

Oyuncu (15)

Son Yorumlar (13)

mansurx avatar mansurx 15 Ocak 2017 06:08:15

6

Eray demirkol yetenekli iyi bir oyuncu ses tonu da söylendiği gibi kötü değil kendisi seslendirmenlik de yapıyor süper baba ve ekmek teknesi dizilerinde fena değildi yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

SarpBayhan avatar SarpBayhan 15 Nisan 2015 17:12:00

Süper Baba'nın Alim'i olarak tanıdık onu zaten Süper Baba dışında Deli Yürek ve Ekmek Teknesinde eh işte oynadı bundan sonra çok fazla elle tutulur bir projesi olmadı ekranlarda. Samanyolu Televizyonunda yayınlanan Beşinci Boyut ve Sırlar Dünyasında oynamıştı yanılmıyorsam. Doksanlarda çocuk olanlar onu iyi tanır aslında Süper Baba'nın sevimli ama haylaz oğluydu, Yatılı okulu falan kazanmıştı sanki dizide. Eraycığım yazdıklarımı okursan selamlarımı yolluyorum sana umarım ekranda daha fazla görürüz seni bundan sonra.

Kleberson avatar Kleberson 11 Ağustos 2014 15:46:01

4

ses tonu iyi degil oyunculugu idare eder ne cok iyi nede kötü ama fazlada iyi degil

Yandex.Metrica