Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Emin Gürsoy

Emin Gürsoy

Doğum Yeri : Denizli

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1968

Eğitim : Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü - Workcenter of Jerzy Grotowski / İTALYA

Hakkında : 12 Mayıs 1968 tarihinde Denizli nin Güney ilçesinde dünyaya gelen Emin Gürsoy ilk orta ve lise eğitiminin ardından 1994 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. 1999 yılından 2002 yılına kadar yayımlanan ve izlenme rekorları kıran Deli Yürek isimli dizide Kuşçu karakteriyle kısa zamanda izleyenlerden tam puan Daha sonra 2005 yılında İzmir e gelerek İzmir Şehir Tiyatrosu kadrosuna dahil olmuş ve 2007 yılına kadar çeşitli oyunlarda yer almıştır. Şimdilerde TRT 1 ekranlarından yayımlanan Bir Yusuf Masalı isimli beğenilen dizide rol aldı. 2014 yılında Trt1 de yayınlanan Yeşil Deniz dizisinde rol alıyorSarpBayhan

1 Ekim 2019 10:43

Ege dizileri konusunda en başarılı oyunculardan biri. Şive konusunda çok yetenekli bir oyuncu. Deli Yürek, Yeşeren Düşler, Baba Ocağı ve Yeşil Deniz gibi dizilerde başarılı oyunculuk sergilemiştir. Halen Kalk Gidelim dizisinde oyunculuğa devam ediyor Emin Gürsoy'un bence gözden düşmesine sebep olan en büyük hatası Evrimi desteklediğini açıkladığı bir videoda oynaması ve evrime inandığını açıklamasıydı. Geçmiş dönemde maneviyatı ön plana çıkaran dizilerde de oynamış bir kişiden beklenmeyecek bir hareketti bu. Tabi kimse kimsenin inancına karışamaz benim için kendisinin oyunculuğu ön planda gelir, oyuncu olarak başarılı buluyorum.

Cevap Yaz

gokhan.ozdemir

8 Aralık 2018 09:22

çok sevdiğim ve saydığım başarılı bir oyuncu ve hayatında başarılarının devamını diliyorum. Saygılarımla,

Cevap Yaz

Necatizade

27 Temmuz 2017 13:43

İzleyicinin muhtemelen "Deli Yürek" dizisinde gizemli sözler aktaran, derin yorumlar yapan kuşçu olarak farkettiği bir oyuncu. Sonraki dönemlerde rol aldığı "The İmam" filminde görevini içtenlikle yapan, ölme korkusu yerine, belde imamsız kalacak korkusu ağır basan kanser hastası bir imam karakterini iyi canlandırmıştı. "Baba Ocağı" dizisinde de kendi yaşına göre daha genç olan hatçe'sine duyduğu sevgiyi iyi yansıtan olgun aşık rolü ile, "Bir Yusuf Masalı" dizisinde arkadaşının yetim kalan oğlunu kendi oğlu gibi ona hiç hissettirmeden evlat edinen bir baba rölünü çok içtenlikle oynamıştı. Belki de hafızlarda yer edecek en önemli rollerinden birisi ise, kendi aksanı da olan Ege şivesini Hicabi Makasçı karekteri ile çok iyi kullandığı "Yeşil Deniz" dizisidir. Bu dizide; dizginleyemediği içgüdüsel ihtirasları ile toplumun bir çok kesmi özellikle de belde gençlerleriyle devamlı sürtüşmesi, hanımıyla sürekli didişen bir koca, kızı Sedef'i yere göğe sığdıramayan düşkün kız babası rolleri ile izleyiciyi hiç sıkmadan neredeyse Erdal Özyağcıları aratmayacak kadar inanılmaz bir performans göstermişti.

Cevap Yaz

Komedyacı

31 Temmuz 2016 11:47

Türk televizyon dizileri tarihinin en karizmatik ve gizemli karakterini, Kuşçuyu, çok başarılı bir biçimde icra etmişti. Seviyoruz.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

25 Haziran 2013 16:17

Bence Ege Denizli şivesi ile oynadığı başarılı sayılan rolleri de bir tarafa, o zaten egeli. Kendisini 4 4'lük bir oyuncu demem sanırım abartı olmaz.

Cevap Yaz

macka61

21 Nisan 2010 00:37

şimdilerde ezelde ramiz dayı neyse deli yürektede kuşçu yusufa ve diğerlerine ne güzel hikayeler amlatıyordu

Cevap Yaz

yslcm_yasemin

13 Ağustos 2009 19:26

su ana kadar kendisini izledigim rollerde, hep iyi, güzel bir baska sicaklik hissettiren ve cogu zaman ege sivesiyle aklimda kalan, basarili ve sevdigim oyuncu... size basarilar dilerim emin bey, hep aklimda deliyürek'teki kuscu veya baba ocaginda hatcesini bekleyen recep olarak kalacaksiniz...

Cevap Yaz

casusbellı44

16 Kasım 2008 23:12

genellikle olgun,samimi rollerin adamı,iyi bir oyuncu.

Cevap Yaz

Halil Güneşli

7 Ağustos 2008 19:00

deli yürek dizisinde, en nefret ettiğim karakterdi

Cevap Yaz

prestige

5 Mart 2008 18:58

bilinmeyen bir şekilde kendine çekiyor.çok yetenekli bir oyuncu.pek çook farklı rolde gördük.başarılar.hayranıyım.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica