Tony Jaa

Gerçek Adı Jaa Panom Yeerum
Doğum Tarihi 5 Şubat 1976
Doğum Yeri Surin/Tayland

Biyografisi

Jaa Panom Yeerum 5 Şubat 1976 doğumludur,Tayland'lı dövüş sanatları aktörü ve yönetmen.Tony Jaa, dört kardeşinin üçüncüsüdür.
Panom'un anne ve babası fil çobanıdır.Panom çocukluğunda tıpkı ebeveynleri gibi fil sürdü.Zaman zaman fillerle oynadı.Ama çocukluk yaşamı bütünüyle huzurlu ve sakin değildi.O, bir çocuk olarak fillerle oynarken Kamboçya sınırında savaş çıkacak korkusu içerisindeydi.Panom 11-12 yaşlarında evlerine televizyon girince Bruce Lee ve Jackie Chan filmlerini izlemeye başladı.Bu filmleri izlemeye başladıktan sonra kendi kendine şöyle dedi: Ben bir dövüş sanatı film yıldızı olmayı istediğimi farkettim ve bunu gerçekleştireceğim.Ama onlar Çin Kung Fu'su yapıyorlardı.Bunun üzerine küçük Jaa kendi Thai sanatı olan Muay Thai öğrendi ve filmlerde uygulamak istedi.Film hayatını ise babası yönlendirdi. Boyu 1.72 m dir.

Yönetmen (2)

Senaryo (1)

Yapımcı (1)

Oyuncu (11)

Son Yorumlar (2)

Mansuryıldırım avatar Mansuryıldırım 16 Ocak 2016 06:38:46

7

Tony jaa iyi bir dövüşçü ama malesef iyi bir oyuncu değil ortalama bir oyuncu sert soğuk hali onu itici yaptığı kadar karizmatik de yapıyor hiç gülmeden aynı sert yüz hali ile ong bak da sevilmiş di çünkü dövüş teknikleri iyi ve aksiyon türüne yakışı yor ama biraz daha abartısız oynasaydı ve sempatik halleri olsaydı dahada popüler olabilirdi.

recepnn 31 Mayıs 2012 09:04:05

10

çok iyi bir dövüşçü

Yandex.Metrica