Sinan Bengier

Gerçek Adı Sinan Bengier
Namı Cevat Kelle
Doğum Tarihi 31 Mart 1948
Doğum Yeri Ankara
Eğitim Durumu Hava Asb.Okulu

Biyografisi

1968 hava astsubayı olarak mezun olmuştur.Tiyatro ve sinema hayatına 1969'da amatör olarak başladı. 1971'de Karagöz Çocuk Tiyatrosu'nda çalışmaya başladı. Daha sonra Asaf Çiyiltepe Sahnesi, Ankara Dev let Tiyatrosu ve Ankara Halk Tiyatrosu'nda çalıştı. Levent Kırca ile tanışıp Levent Kırca Tiyatrosu'nda oynadı. 1995'te BKM Oyuncuları'na geçti ve onlarla birlikte bazı filmlerde rol aldı. Erkeksen Seyret, Bir Demet Tiyatro, Olacak O Kadar, Çılgın Bediş, Esir Şehrin İnsanları, Bir Filiz Vardı, rol aldığı dizilerin bazılarıdır. Aynı zamanda genç sinemacılara destek veren Bengier, 2008 yılının başında genç yönetmen Koray Kaygusuz'un Sadece İki Gün "Hadi Bakalım" filminde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Oyuncu (135)

Son Yorumlar (44)

Rıza_Nur avatar Rıza_Nur 28 Temmuz 2016 01:57:02

10

Kemal Sunal taklidi filmler çevirmesine gerek yoktu.Başta Olacak O Kadar olmak üzere son derece iyi bir oyuncudur.

AlınYazısı avatar AlınYazısı 26 Haziran 2016 15:14:12

10

Sinan abi keşke diyorum 70 lerin sonunda yada ortalarında sinemaya girseydi. Çok farklı olurdu. Kemal Sunal'ın benzer fimlerinde oynaması saçma gelebilir. Bu onun biraz daha tanınmasına neden oldu. Ama oyunculuğu çok iyi.
Levent Kırca ile güzel skeçl er yaptılar.
Başarılar diliyorum.

sinemaadamı avatar sinemaadamı 06 Mayıs 2016 21:57:15

10

çok iyi bir oyuncudur. kemal sunal filmlerinin kopyası olan filmlerde oynamasa daha iyi olacaktı.çünkü o filmler tekrar çekilemez. gerzek şaban , postacı ,garip, doktor civanım hepsi birer efsane hele ki kibar feyzonun kopyası düşünelemez bile ilyas kemal şener üçlüsünün yerini kimse dolduramaz sinan abi de iyi bi oyuncu cevat kelle ve çılgın bedişteki orhan karakteri en sevdiğim rolleri naylon kemal ise en sevdiğim tv filmidir.

Yandex.Metrica