Tuba Ünsal

Gerçek Adı Tuba Ünsal
Doğum Tarihi 7 Aralık 1981
Doğum Yeri Denizli
Eğitim Durumu Bilgi Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Video Art Bölümü
Ajans Yasemin Özbudun Talent Management

Biyografisi

Tuba Ünsal (d. 7 Aralık 1981, İstanbul) Türk oyuncu ve eski manken.Denizli'de doğdu.İlkokulu Vize, Kırklareli’de, Ortaokulu Şanlıurfa’da, liseyi ise İzmir’de okudu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü’nün birinci sınıfında okurken, öğrenimine ara verdi. 1998 yılında Elite Model Look yarışmasına katıldıktan sonra profesyonel mankenlik kariyerine başladı. Çeşitli televizyon dizileri ve sinema filmlerinde rol aldı, televizyona programları yaptı: bunlardan bazıları: Çılgın Dersane, Mumya Firarda ve Vizontele Tuuba. Son olarak Tövbeler Tövbesi adlı dizide oynamaktadır.
2004 yılında Cem Cantaş hayatını birleştiren Ünsal, 2006'da boşandı. 2012'de sona eren ikinci evliliğini Murat Pilevneli ile yaptı. Oyuncunun ikinci evliliğinden Sare isimli kızı bulunmaktadır.

Oyuncu (44)

Son Yorumlar (32)

Kaptan34 avatar Kaptan34 28 Şubat 2017 01:33:11

10

Bu sektör içinde hep hakkı ile olacak başarılı yıldız

sinemaadamı avatar sinemaadamı 10 Ekim 2016 10:57:42

10

90 larda 2000 lerde de kendini hep kanıtlamış bir oyuncu. ilk kurt kapanı dizisinde küçük bir rolde seyretmiştim kendisini. daha sonra kıvılcım , yemin gibi dizilerde izleme fırsatı buldum. bence wamp kadın rollerinede yakışır başrolede yan rolede. y ani her rolün kadını. iyi de kötü yü de süper oynuyor. ve yaşındanda oldukça genç gösteriyor. başarılar.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 17 Mart 2015 16:24:46

6

Oyunculuğundan çok güzelliği ve sempatikliği ile akılda kaldı güler yüzlü çocuksu hali onu yaşından küçük gösteriyor 33 yaşında olduğuna inanamıyorum en fazla 25 gösteriyor ama bu artı özeliklerini hiç bir işinde iyi bir performansla süsleyemedi zate n oda bunun farkında olacakki son dönemde moda işine girdi ama sempatik ve güleryüzlü hali ve tatlı dilli ile sunuculuk yapabilir sunuculukta başarılı olacağına inanıyorum mesela ece erken oyunculukta yapamayacağını anlayınca sunuculuk yaptı başarılı oldu daha sayacak olursam ebru akel de buna örnek ayrıca son dönemde asık suratlı o kadar sunucu varki tuba ünsal gibi güleryüzlü sempatik kişilere çok ihtiyaç var.

Yandex.Metrica