Engin Günaydın

Gerçek Adı Engin Günaydın
Namı Burhan
Doğum Tarihi 29 Ocak 1972
Doğum Yeri Erbaa/ Tokat
Eğitim Durumu Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü

Biyografisi

İlk önce Otogargara adlı tiyatro oyununda küçük bir rol almış olup, daha sonra televizyonda yayınlanan Bir Demet Tiyatro adlı dizide "Zabıta İrfan" rolü ile adından sözettirmiş. Sonrasında M ehmet Ali Erbil ve Emel Sayın'ın baş rolünü oynadığı Aşkım Aşkım adlı TV dizisinde Tarık Usta rolünde oynamıştır. Okan Bayülgen tarafından sunulan TV programı Zaga'da da bir süre kısa skeçlere çıkan Engin Günaydın, 2005 yılından itibaren rol almaya başladığı Avrupa Yakası adlı televizyon dizisinde "Burhan Altıntop" karakterini canlandırmış ve popüler kültürde önemli bir referans haline gelmiştir. Sanatçı ayrıca O Hikayedeki Mal Benim adında bir stand up gösterisi yapmaktadır. Birçok dizi, sinema ve reklam filmlerinde rol almıştır.

Senaryo (3)

Oyuncu (22)

Son Yorumlar (71)

mansur34 avatar mansur34 22 Haziran 2016 15:28:31

8

Engin günaydın dram ve komedi her türde oynayabilen iyi ve kötü her tür rolün altından başarılı kalkabilen bir oyuncu olmasının yanında senarist olarak da çok iyi vavien de oldukça başarılı bir iş çıkarmıştı içimdeki ses de fena değil sadece son yarı m saat de tekrara düşülmüş yoksa içimdeki ses de fena senaryo değil kısaca çok yetenekli çok iyi bir oyuncu ve çok iyi bir senarist sevdiğim bir oyuncu yönetmenlikte yapabileceğine inanıyorum başarılarının devamını dilerim.

Kleberson avatar Kleberson 08 Temmuz 2013 01:10:41

10

sevdigim oyunculardan galip dervis dizisi cok güzel

sinemadelisi avatar sinemadelisi 28 Haziran 2013 13:34:28

10

Hem drama hem komedide kendini ispatlamış usta bir aktördür. Çok Yetenekli kesinlikle yeni kuşağın en iyi 5 Aktöründen biridir. Son olarak galip derviş dizisinde beğenerek izliyoruz yolun açık olsun.

Yandex.Metrica