Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Murat Prosçiler

Murat Prosçiler

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 24 Kasım 1975

Ajans : Sihirli Anahtar

Hakkında : Türk sinema, tiyatro ve televizyon oyuncusu ve seslendirmendir. 1998 yılında Sandımay Sokak Tiyatrosu'nda oynadı. Kendisi ünlü çizgi film dizisi SüngerBob KareŞort'da Sünger Bob'u seslendirmiştir. 2005'te Şebnem Ferah'ın Çakıl Taşları isimli video klibi ve Kolpa'nın 'Son Nefesim' ve 'Yatağın Soğuk Tarafı' adlı kliplerinde de oynamıştır. Kliplerde ona Sırp model Sara Vulovic eşlik etmiştir. Kendisi aynı zamanda 2008 yılından beri Merlin adlı tv dizisinde Merlin karakterini seslendiriyor. Ayrıca Hey Arnold! çizgi dizisindeki sakar Eugene'i seslendirmiştir. Rizzoli ve Isles'da She Works Hard For The Money(O,Para İçin Çok Çalışıyor) bölümünde Lucas Bilton rolüne seslendirme yapmıştır. Madagaskar Penguenleri isimli çizgi filminde de bir bölümlük seslendirme yapmıştır. ICarly ve Zack ve Cody'nin Lüks Yaşamı ismindeki bir dizide de bir bölümlük seslendirme yapmıştır.Back at the Barnyard isimli çizgi filmde de Otis'in küçüklüğünü seslendirmiştir. Desperative Housewives dizisinde bir bölümlük seslendirme yaptı.2013 yılında 20 dakika isimli dizide Dr.Kerim Solmaz rolünü canlandırdı.

İlgili FilmlerSarpBayhan

23 Eylül 2019 01:27

Başarılı bir seslendirme sanatçısı kendisi, aynı zamanda oyunculuğu da fena sayılmaz. Kanal7'de yayınlanan Elif isimli dizide Tarık isimli kötü adam karakterini başarıyla oynamıştır.

Cevap Yaz

Tuba.Artan

2 Ekim 2017 21:11

Şuan kanal 7 de Elif dizisinin kötü adamı Tarık kendisi..Performans yine çok iyi..Ama dişler konusunda biraz bakıma ihtiyacı var.. yakın plan malum....

Cevap Yaz

aysenazan

15 Mayıs 2017 11:09

İsmi aklıma gelince ilk olarak yakışıklı ve karizmatik sıfatları aklıma gelse de bu sıfatlarla geçiştirilmeyecek bir oyuncudur. Zira o kocaman gözleri, ses tonu kadar yüreği ve dimağı da güzel bir adamdır. Hayvanlar konusunda son derece duyarlı olan oyuncunun kalemi de güzeldir.

Cevap Yaz

Kaptan34

28 Şubat 2017 01:48

Bu kadar başarılı bir oyuncu nasıl unutuldu ilginç

Cevap Yaz

Mansuryıldırım

18 Ocak 2016 20:50

Oyuncu olarak ortalama bir oyuncu ama dublaj da başarılı ses tonu etkileyici.

Cevap Yaz

gecedensonra

26 Kasım 2010 22:13

koçum benim de ozan güven den sonra devraldığı umut rolünde kendisine bir türlü ısınamamıştım. antipatik bir karakteri var.

Cevap Yaz

fdts

4 Aralık 2009 17:34

harika bir oyuncu. kendisini daha çok filmde görmek istediğim bir oyuncu.

Cevap Yaz

seri_fe

2 Mart 2009 15:40

harika oyunculugunun yanında harıka dublaj sanatcısı.sünger bob'u seslendırıyor ve orjınalınden daha mukemmel bı iş cıkarmıs.sıcak,samimi...daha cok yapımlarda gorebılırız umarım.

Cevap Yaz

amazonamazon

16 Ekim 2008 01:32

tanıma şerefine eriştiğim müthiş bi adam,sıcak,mütevazi,müthiş bir sese ve gözlere sahip..

Cevap Yaz

kara kız

29 Eylül 2008 16:55

süper gerçekten süperr diziyi birtek onun için izliorum dieblrm yhaa dgruyu sölemk gerkse diziyi açtm muratı gördüm we dierk nete girdim we kndısınde buldm hem başarlı hem yakışıklı derler yha allah özene bözene yaratmış... (= keşke keşke kendisyle konuşma fırsatım olsa =(((((

Cevap Yaz
Yandex.Metrica