Demet Sağıroğlu

Gerçek Adı Rabia Demet Sağıroğlu
Namı Demet
Doğum Tarihi 5 Aralık 1966
Doğum Yeri Erzurum

Biyografisi

Mühendis Necmi Sağıroğlu'nun ve öğretmen Leyla Sağıroğlu'nun ilk kızları olarak Erzurum'da dünyaya geldi. İlk, orta, lise eğitimini Ankara'da sürdürdükten sonra Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fak ültesi Grafik Bölümü'nde eğitim görmeye başladı. Ancak aynı üniversitenin şan bölümünde açılan sınavda birinci olunca Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan Bölümü'ne burslu olarak geçiş yaptı. Sağıroğlu daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'nda da eğitim aldı, 1988 yılında mezun oldu.

Kayahan ile Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Elemeleri'ne katılmak için arkadaşlarıyla birlikte hazırladıkları şarkıyı dinletmek için gittiklerinde tanışmış ve bu sayede Kayahan'ın dikkatini çekmiştir. 1989 yılında Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Elemeleri'nde ikinci olan Kayahan'ın "Melankoli" isimli şarkısında vokal yapmasıyla profesyonel müzik yaşamı başlamış ve uzun yıllar Kayahan'la çalışmıştır.

Oyuncu (4)

Son Yorumlar (5)

Kaptan34 avatar Kaptan34 11 Kasım 2017 17:38:39

8

Sesi ayrı güzel etkili oyunculuk yakışıyor bir dizide başrol olarak görmek güzel olur

vatansever10 avatar vatansever10 06 Kasım 2015 21:14:38

10

Birçok şarkısını severek dinlemişimdir.Hiç magazinsel bir duruma düştüğünü hatırlamam.Çizgisini bozmadan bu zamana kadar gelmeyi başaran ender sanatçılarımızdandır..Sanat hayatında başarılarının devamını dilerim.

f_ebru_b avatar f_ebru_b 07 Mart 2008 20:56:03

6

ben nilgün de beyenmiştim.müzisyen olarak çok başarılı.

Yandex.Metrica