Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Mahsun Kırmızıgül (Abdullah Bazencir)

Mahsun Kırmızıgül

Doğum Yeri : Diyarbakır

Doğum Tarihi : 26 Nisan 1969

Eğitim : İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü

Hakkında : Mahsun Kırmızıgül 26 Nisan 1969 yılında Bingöl de doğdu. İlk ve Orta dereceli okulları bu şehirde tamamladı. Profesyonel anlamda ilk albümü "Alem Buysa Kral Sensin" le 1994'te müzik dünyasına bomba gibi düştü ve listelerin zirvesine oturdu. Daha sonraki "Bebeğim", "İnsan Hakları" ve "Sevdalıyım Hemşerim" adlı çalışmalarında da aynı başarıyı tekrarladı. 1998 Kral TV Video Müzik Ödüllerinde halkın verdiği oylarla üç ayrı dalda aldığı ödüllerle yıldız olduğunu kanıtladı. Fantezi Müzik dalında "Yılın Sanatçısı" seçilirken milyonlara mal olan "Yıkılmadım" adlı parçası da "Yılın Şarkısı" seçildi. 1998'in en çok satan albümü ise 1.800.000 "Yıkılmadım" adlı albümü idi. Mahsun Kırmızıgül üç ayrı dalda ödül alarak 1998 yılına damgasını vurdu. Sanatçı ayrıca aynı yıl içinde Türk Halk Müziği dalında Altın Kelebek ödülünü alarak "Yılın Sanatçısı" seçildi. Magazin Gazeteciler Derneği'nin geleneksel ödülünde ise yine "Yılın Sanatçısı" seçilerek bir başka rekora daha imzasını attı.ToqqLe

25 Mayıs 2020 05:24

Dram türünde daha başarılı bir yönetmen komedi çekmesin çünkü komedi özel beceri ister.

Cevap Yaz

mansurx

18 Kasım 2016 21:30

Mahsun kırmızıgül müziğe 80 ler de başlasa da asıl çıkışını 90 lar da yaptı oyunculuğa dizilerle başladı sonra son dönemde yönetmenliğe geçti oyunculuğunu epey geliştirdiğini son işlerinde görmek mümkün yönetmen olarak da kendini epey geliştirdi boyut film şirketinde ortağı murat tokat ile güzel işlere imza attılar sinema filmlerinde soykut turan gibi iyi bir görüntü yönetmeniyle çalışarak akıllıca bir tercih yapıyor umarım daha iyi filmlere imza atar başarılarının devamını dilerim.

Cevap Yaz

ilkerbay

20 Nisan 2015 10:44

Beğendiğim bir yönetmen New Yorkta Beş Minare ve Güneşi Gördümde toplumsal sorunları oldukça güzel bir şekilde işlemişti Mucize filminide oldukça beğenmiştim başarılarının devamını diliyorum.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

9 Mart 2015 22:58

Müzik alanın da belli bir çizgiye sahipti. Ama sinema dalında kendini ve nice benim diyenleri de bir bir aştığı yatsınmaz bir gerçek.

Cevap Yaz

Haqan

18 Şubat 2015 15:24

Yaptığı müzik türü bana uzaktı hiç dinlemezdim. Henüz bir filmini de izlemedim. Ancak müziğe devam edip o program senin bu program benim çok para peşinde koşturacağı yerde sinemaya adanmışlığı, mesaisini ve emeğini bu yönde harcaması ile taktiri hakediyor Mahsun Kırmızıgül. Başarıları kadar diğer ''sanat'' camisasına örnek oluşunu da önemsiyorum. Sanat dünyasını sansasyondan ibaret görenlere ithaf olunur.

Cevap Yaz

sinemadelisi

30 Haziran 2013 01:08

Yılmaz Güneyin veliahtıdır kanımca. Ama o kadar cesaretli olabileceğini düşünmüyorum.

Cevap Yaz

portiangel

11 Mart 2013 15:20

Kendisini bu kadar geliştirmiş olması itiraf edeyim beni şaşırttı.Grafiğinde değişim ve yenilik konusunda ciddi bir yükseliş sergiledi gerçekten.dönem dönem yan'lı projelerle çıksada karşımıza yiğidi öldürmeli hakkını yememeli tabiki.Başarılarının devamını dilerim.

Cevap Yaz

aslanşair

18 Ekim 2011 11:34

Başarılarının devamını diliyorum tebrikler aynen devam

Cevap Yaz

bjkemre06

27 Nisan 2011 03:37

Önyargılı izledim 4 filminide(beyaz melek,güneşi gördüm, gecenin kanatları, new yorkta 5 minare) fakat 4'ünüde beğendim vallahi helal olsun demekten başka bir şey gelmiyor. Kim ne derse desin adam yapmış arkadaş...

Cevap Yaz

kariz_ma_35

23 Ocak 2011 03:44

Bir sektörel üye'nin bu biçimde Türkler ilk defa bir film yapmışlar oda Mahsun'un. Mahsun'a çok şey borçlu demesi beni şahsen bayağı şaşırttı.Hangimiz siyah beyaz film döneminden renkli döneme kadar. Ayhan Işık'tan Yılmaz Güney'den,Cüneyt Arkın'ın  ve diğer star'ların.O muhteşem yeşilçam büyüsüne kapıldığımız filmleri unutabilirizki.Mahsun Kırmızıgül benim açımdan bakacak olursam pek sempati duyduğum bir sanatçıda değildir.Konuyu iyice irdelemek istemem ama zaten devamlı taklit'lerden gidiyoruz genel olarak.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica