Leyla Lydia Tuğutlu

Gerçek Adı Leyla Lydia Tuğutlu
Doğum Tarihi 29 Ekim 1989
Doğum Yeri Almanya /Berlin
Eğitim Durumu İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı
Ajans Yasemin Özbudun Talent Management

Biyografisi

Berlin'de doğdu. Türk bir babanın ve Alman bir annenin kızıdır. İlk okula Türkiye'de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı. Konservatuarda yarı zamanlı olarak devam etti. 5 yıl müzik ve kem an dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında çalıştı. Anadolu Lisesi mezunu olan Tuğutlu, üniversiteye başladığında konservatuarı bırakarak ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başladı. Halen İstanbul Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisidir. Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Es-Es Dizisi'nde İrem karakterini canlandırdı. Atvde yayınlanan Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu'nun kardeşi rolündeki Songül karakterini canlandırdı.

Daha sonra Kiralık Aşk dizisinde İz karakterini canlandırmışıtır. Delibal filminde Çağatay Ulusoy ile baş rolü paylaşmıştır. Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışmasında Leyla Lydia Tuğutlu birinci oldu. Türkiye'nin en güzel kızına tacını, yarışmanın jüri üyesi Paris Hilton taktı. 12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye'yi Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti. 2005'te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006'da Çin'de yapılan Miss Tourism Queen International'da 'Princess' ödülüne layık görülmüştür. Fashion TV Moda Oskarları 2007'de "Gelecek vaad eden model" seçildi.

Oyuncu (16)

Son Yorumlar (14)

mansur34 avatar mansur34 22 Haziran 2016 15:31:02

7

Son dönemin en güzel oyuncularından biri sempatik halleri ile bir çok kişinin sevgisini kazandı ilk işi es es dizisinden beri takip ediyorum kendisini oyunculuğunu epey geliştirdi başarılarının devamını dilerim.

michael_corleone avatar michael_corleone 15 Kasım 2012 23:40:55

10

liseli kıyafetler bir kıza bu kadar yakışır.(karadayı dizisi)

davud85 avatar davud85 25 Ekim 2012 00:36:45

10

karadayı dizisine renk katıyor..ilerde kenan imirzalıoğlu ve bergüzar korel den sonra diziyi izlettirecek üçüncü oyuncu olacaktır.

Yandex.Metrica