Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Arda Kural

Arda Kural

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 12 Nisan 1980

Eğitim : Yalova Endüstri Meslek Lisesi Kimya Bölümü

Hakkında : 2 yıl dramaturji ve sinema eleştirmenliği eğitimi aldı. 1997’de kendi kurduğu Tiyatroroman Tiyatrosunda profesyonel oldu, bu tiyatroda ve daha sonra kurduğu Siyah Oyuncular Tiyatrosunda kendi yazdığı Belirtisiz Nesneler, Ben Değil Kendim, Dokuz Köyden Kovulmak, Siyah Mizah ve Aşk gibi oyunlarda rol aldı. Kral TV’de VJ’lik yaptı. İlk 2000’de Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde Altay rolüyle kamera karşısına geçti, ve bu dizide Leonardo Di Caprio benzerliğiyle tanındı. İkinci çıkışı 2005’de Emret Komutanım dizisinde Posta Ferit rolüyle oldu.enigmacuture

3 Kasım 2018 22:15

iyileşme belirtileri olan ve ağır psikolojik sorunlar atlatan oyuncu. kendisine rol verilmemesine veryansın ediyor. keşke ona uygun rollerde görsek.

Cevap Yaz

yeşilçam1987

27 Mart 2018 19:19

son halini ve iyileştiğini görünce mutlu oldum çünkü iyi bir aktör ve iyi bir insan olduğunu düşünüyorum..hayat bu ne getireceği hiç belli olmaz.. uzun ve sağlıklı ömürler dilerim arda kurala..

Cevap Yaz

VisualStudio

22 Mart 2018 22:25

bir zamanlar di caprio benzerliğiyle tanıdığımız oyuncuydu. eyvah kızım büyüdü dizisiyle hayatımıza girdi. en büyük çıkışıysa emret komutanım dizindeki ferit rolüydü. bir dönem sonra işleri iyi gitmedi ve sokakta kaldı. dizilerden filmlerden teklif almamaya başladı. şimdiyse tekrar yeni projelerde karşımızda olmaya çalışıyor.

Cevap Yaz

OmrFrkDmr

2 Temmuz 2017 06:42

Bir zamanların Di Caprio'su.. Hayatın gelip geçici olduğunu, gaddar olduğunu bize gösteren adam gibi adam..

Cevap Yaz

bltszlk

5 Nisan 2017 11:00

Arda Kural bir zamanlar Leonardo Di Caprio'a benzerdi.Gençlik dizilerin başrol oyuncusuydu.Şimdiki durumu haberi okuduma göre sokaklarda yaşayıp ve akıl hastanesine yatırılıp tedavi görüyordu.Yavaş yavaş sağlığına kavuşuyor.Onun haline çok üzüldüm.Allah yardımcısı olsun.İnşalah eski haline kavuşur.

Cevap Yaz

SarpBayhan

20 Şubat 2017 16:30

Arda Kural gibi karizmatik bir oyuncunun şu anda düştüğü durum hiç hoş değil. Kendisini Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde tanıdık gerçekten o dönem gelecek vadeden karizmatik bir oyuncuydu. Ünlü oyuncu Leonardo Di Caprio'ya olan benzerliği sayesinde kendisine yerli leonardo denirdi. Maalesef zaman içinde Arda için işler pek de istediği gibi gitmedi. Bir dönem STV'nin sırlı dizilerinde de oynadı ama olmadığı zamanda olmuyor işte. Sonra geçtiğimiz yıllarda haber bültenlerinde psikolojik tedavi gördüğü haberlerini izledik. Kendisi bence hala karizmatik biri. Kendisine bir şans daha verilmeli ve Arda Kural kazanılmalı diye düşünüyorum.

Cevap Yaz

Metromax

27 Kasım 2015 03:33

arda kural muhteşem bir oyuncu sahne 2006 filmini türkmax de şans eseri izlemiştim hayatımda izlediğim en güzel psikolojik gerilim filmiydi türkmax yeniden yayınlarsa kaçırmayın sakın hala unutamadığım muhteşem filmlerden biri arda kural da en iyi performansını göstermişdi film spitirüel bir şekilde ilerliyor insanın varlığının tiyatro oyunu tarzında sahne sahne anlatılması tek mekanda tiyatro oyunu şeklinde olduğu için vizyon şansı bulamamışdı film umarım film yıllar sonra kült olurda değeri bilinir vede arda kural hak ettiği zirveye ulaşır

Cevap Yaz

vatansever10

18 Nisan 2015 10:14

haberlerini tvlerde izledikçe üzülüyorum.. çok genç yaşta bir çok problemlerle uğraşmak zorunda kaldı.inş en kısa zamanda iyileşir ve yeşilçama katkılarda bulunmaya devam eder.

Cevap Yaz

yatay_zeka

27 Eylül 2014 12:58

Yerli Leonardo.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

21 Eylül 2014 01:49

Daha iyi yerlerde olmayı hakediyor kendine çeki düzen vermeli ve yeni dizi ve filimlere başlamalı bence hala umut var umarım yeni güzel işlerle şaşırtır bizi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica