Zuhal Topal

Gerçek Adı Zuhal Topal
Namı Fitnat
Doğum Tarihi 23 Eylül 1976
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Müjdat Gezen Sanat Merkezi
Ajans Tümay Özokur Film Reklam

Biyografisi

Türk program sunucusu, oyuncu. Tiyatro oyunculuğu başta olmak üzere, dizi, film oyunculuğu ve sunuculuk yapmaktadır. 8 yıldır şarkıcı ve müzisyen Korhan Saygıner ile evlidir, Lina adında bir kız çocuğ u vardır. Sihirli Annem dizisinde "Suzan" adlı karakteriyle tanınmıştır. atv'de yayınlanan Selena adlı bir dizide "Fitnat Korkmaz" adında kötü bir müdireyi oynayan Zuhal Topal, bu diziden sonra Şarkı Söylemek Lazım adlı yarışmada koçu İlhan Şeşen ile yarışmış; halk ve jüri tarafından birinciliği hak etmiştir. Metin Akpınar'ın başrolünde oynadığı Papatyam (dizi) dizisinde birkaç bölümde oynamıştır ve büyük beğeni toplamıştır ve Zuhal Topal'a evlilik programı verilmiştir. Programın adı Zuhal Topal'la İzdivaç'tır. Kanal D'de yayınlanan Geniş Aile adlı dizide Şukufe rolünde oynamıştır ancak Star TV'de yayınlanan Zuhal Topal'la İzdivaç programıyla Geniş Aile' yi bir arada yürütemediği gerekçesiyle bu diziden ayrılma kararı alsa da 71. bölümde diziye bir bölümlük katkıda bulunmuştur. TRT kanalında 91 bölüm yayınlanan Avrupa Avrupa adlı dizide oynarken bir bebek dünyaya getirmiş adını da hurma ağacı anlamına gelen "Lina" koymuştur. 2013 yılında bu dizideki "Nermin" rolüyle Antalya Tv Ödüllerinde aday gösterilmiş ve "En iyi Komedi Kadın Oyuncu" ödülünün sahibi olmuştur.

Oyuncu (38)

Son Yorumlar (35)

bltszlk avatar bltszlk 30 Ocak 2019 12:59:36

8

Evlilik programlarını yayından kaldırılınca Zuhal Topal'la Sofrada yemek programıyla FOX' a geri döndü..Genede reytinglerde Zuhal Topal, Esra Erol'u geçti..Zuhal Topal hem komedyenliği ,hemde sunuculuğu çoook başarılı..Esra Erol'u her alanda geçiyor. .Zuhal Topal'a başarılar dilerim.

Rıza_Nur avatar Rıza_Nur 12 Ocak 2017 22:54:24

5

Biraz yapmacık olsa da komik yapımların son yıllarda aranılan oyuncusu.Sunuculuğu da fena değil.

mansur34 avatar mansur34 09 Şubat 2016 05:17:35

6

Zuhal topal güzel yetenekli ve sempatik bir oyuncu her rolü oynayabilecek bir yetenekde olmasına rağmen evlendirme proğramların da yer alması yanlış bltszlk adlı arkadaşın yazdığı gibi evet esra erol ve seda sayan dan iyi sunuyor proğramları ama ben ce sadece oyunculuk yapmalı çünkü iyi bir oyuncu selena,geniş aile ve avrupa avrupa dizilerinde başarılı performanslar göstermiş di umarım yeni dizi ve filimler de görürüz başarılar dilerim.

Yandex.Metrica