Sinem Kobal

Gerçek Adı Sinem Kobal
Namı Selena
Doğum Tarihi 14 Ağustos 1987
Doğum Yeri Ankara
Eğitim Durumu Yıldız Alper Bale Okulu, İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi, Beykent Üniversitesi Sahne Sanatları
Ajans İd İletişim Ve Danışmanlık

Biyografisi

Sinem Kobal (d. 14 Ağustos 1987, İstanbul), Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur.14 Ağustos 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Rize, Hemşinli bir ailenin kızıdır.[1] Babası inşaat mühendisi, an nesi ise ev hanımıdır. Kerem adında Selena dizisinde Atacan Baybars adlı karakterini canlandıran bir erkek kardeşi bulunmaktadır.

Star TV'de yayınlanan Hürrem Sultan dizisinde rol Ayşe karakterini canlandırmıştır.
Sinem Kobal, dört yaşında Yıldız Alper bale okulunda başladığı bale eğitimine sekiz yıl devam etmiştir. Royal Akademi'den diplomasını almıştır. İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi'ni 2001 yılında bitirmiştir. Başarılı bir öğrenci olan Sinem Kobal, ortaokulda öğrenci iken, voleybol takımıyla ikincilik ve step birinciliği kazanmıştır. Şimdi ise latin dansı ve Aikido sporu yapmaktadır.
Dormen Tiyatrosunda aldığı eğitimle sanat hayatına giriş yapmış, henüz 13 yaşındayken ilk kez "Dadı" adlı televizyon dizisinde rol almaya başlamıştır. Daha sonra bir sezon da Uygur Tiyatrosu'nda çalışmıştır. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü mezunudur. atv’de yayınlanmış olan Selena adlı bir fantastik dizide Selena adlı bir karakteri oynamıştır. Akatlar Kültür Merkezi'nde yapılan "Jetix Çocuk Ödülleri Ödül Töreni"nde başrolünü oynadığı Selena dizisi En Sevilen Yerli Televizyon Dizisi seçilmiş, Sinem Kobal ise yine bu törende En Sevilen Türk Kadın Oyuncu seçilmiştir.
2010 Yazında Kanal D'de başlayan daha sonra Star TV'de yayınlanan Küçük Sırlar dizisinde Su karakterini canlandırdı.

Oyuncu (18)

Son Yorumlar (50)

Mustaaa 25 Aralık 2017 01:27:32

10

bence gayet iyi adımlara gidiyor. başarılar!

missy77y avatar missy77y 18 Temmuz 2011 16:39:07

bir yere gelmek istiyorsa selena, küçük sırlar gibi yaşı küçük kitleye hitab eden diziler yerine daha ciddi yapımlarda rol alması gerektiğini düşünüyorum.

selen_24 avatar selen_24 06 Eylül 2010 20:22:09

6

kesinlikle katılıyorum.....::::

Yandex.Metrica